Hanáci vyhlížejí přímou bitvu o postup, Moru čekají Pardubice

Daniel Fekets, Lukáš Losleben
O L O M O U C – Olomoucké hokejisty čeká asi nejdůležitější zápas v rámci letního Generali Česká Cupu. Do plecharény totiž zavítají Pardubice, které mají oproti Olomouci jeden bod k dobru a momentálně drží druhou postupovou pozici. Podaří se svěřencům Zdeňka Motáka a Jana Tomajka duel 6. kola zvládnout a oplatí Pardubicím předchozí porážku? Úvodní buly na olomouckém Zimním stadionu padne ve čtvrtek 20. 8. v 17:00.

Kohouti dokázali jako první tým v Generali Česká Cupu porazit hradecký Mountfield. O své výhře rozhodli ve druhé třetině, ve které v rozmezí 28. až 31. minuty svému soupeři vstřelili hned 3 branky. Po druhé třetině vedl tým z Hané už 4:2. Na výhře Hanáků nic nezměnil ani snižující gól Lukáše Cingela. Konečný výsledek zněl 3:4 po hosty. „Po fyzické stránce to bylo velice náročné utkání, Hradec totiž hrál nepříjemný a tvrdý hokej. Jsme však rádi, že jsme to zvládli a můžeme se proti Pardubicím poprat o postup. Čekáme, že nás čeká podobně kvalitní utkání,“ zhodnotil zápas v Hradci Králové a zároveň popřemýšlel nad tím následujícím forvard Tomáš Gřeš.

⇒ Útočník Tomáš Gřeš se uprostřed raduje z gólu

Čtyřiadvacetiletý útočník si zároveň pochvaloval spolupráci s Vilémem Burianem a Janem Bambulou. Tato trojice se podílela na velmi důležitém druhém gólu v zápase s Mountfieldem. „S Honzou a Vildou jsme si v zápase sedli. Určitě si myslím, že jsme tam pár pěkných momentů měli,“ nezastíral Gřeš, jenž si právě při gólu Viléma Buriana připsal asistenci. Po svém příchodu si připsal už třetí kanadský bod v pátém zápase a momentálně je šestým nejproduktivnějším hráčem mužstva.

Novic v dresu Hanáků si svých pět startů za nový tým pochvaluje. „Mužstvo je tady skvělé. Kluci jsou mi nápomocní a myslím si, že si všichni velice dobře rozumíme nejen na ledě, ale také v kabině,“ uzavřel Gřeš.

To nejdůležitější o soupeři

Pardubice mají na kontě deset bodů po pěti kolech. Hned v prvních dvou zápasech bodovaly naplno, když vyhrály v Brně 2:0 a o dva dny později porazily Hanáky 5:2. Dynamo následně odehrálo dvě východočeská derby, ta však v obou případech dopadla lépe pro Mountfield. Hradec v nich vyhrál 1:0 a 6:5 po prodloužení. V minulém kole se svěřenci Milana Razýma vrátili na vítěznou vlnu. Díky výborné třetí třetině porazili brněnskou Kometu 5:1.

Pardubický tým prošel v letním období velkým množstvím změn nejen na hráčském poli. Klub oficiálně oznámil nového majitele, kterým se stal Petr Dědek. Dynamo nutně potřebuje zlepšit výsledky oproti minulým sezonám, neboť v té poslední bojovalo o záchranu v extralize až do posledního kola. Východočeši přes léto oznámili návrat velezkušeného obránce Jakuba Nakládala, jenž předešlé sezony strávil v KHL. Dalšími posilami Pardubic jsou Ondřej Vála, Tomáš Linhart, Lukáš Anděl nebo Valentin Claireaux.