Hanáci vyráží do Českých Budějovic. Podaří se jim navázat na domácí úspěchy?

Lukáš Losleben, Simon Vejtasa
O L O M O U C – Kohouti se poprvé v této sezóně představí na hřišti soupeře. V rámci čtvrtého kola Tipsport extraligy se střetnou s Českými Budějovicemi. Ačkoliv Jihočeši skončili v minulé sezóně na posledním místě, podařilo se jim před sezónou výrazně posílit kádr. Hanáci jsou ovšem povzbuzeni výborným startem do soutěže, který nyní budou chtít potvrdit. Utkání začíná v pátek 17.9. v 17:30 v českobudějovické Budvar Aréně.

Řekl před zápasem: David Škůrek

Olomoučtí hokejisté odstartovali nový ročník Tipsport extraligy nejlépe, jak mohli. Po úvodním vítězství nad Mladou Boleslaví v prodloužení dokázali přesvědčivě porazit i plzeňskou Škodu. „Je to super, chtěli jsme začít dobře, což se povedlo. Máme dobrý pocit i ze samotné předvedené hry. Zatím tedy spokojenost,“ hodnotil úvodní dva duely obránce David Škůrek.

⇒ Obránce David Škůrek

Řízný bek po skončení minulé sezóny absolvoval operaci kolene. Z tohoto důvodu v přípravě neodehrál tolik utkání, kolik by si představoval. Do extraligy už ovšem nastoupil. Se svojí výkonností ale zatím úplně spokojen není. „Po zdravotní stránce jsem v pořádku, jen musím trochu více potrénovat a chytit zápasové tempo. Věřím ale, že se do toho co nejdříve dostanu,“ uvedl.

Po dvou domácích duelech se kohouti představí poprvé na ledě soupeře, a to v Českých Budějovicích. Jihočeši přitom po minulé neúspěšné sezóně výrazně obměnili kádr. I z tohoto důvodu si hráč s trojkou na zádech uvědomuje, že zápasy s Motorem budou letos odlišné. „Mají obrovskou sílu v útoku, takže to bude určitě jiné. My si na ně musíme dávat pozor, jelikož jejich letošní tým je diametrálně odlišný od toho z minulé sezóny,“ připustil.

Největšími posilami Českých Budějovic jsou určitě Milan Gulaš a Lukáš Pech. „Když budou na ledě, tak budeme muset být o to víc na pozoru. Mají nebezpečné protiútoky a střely z první. Je třeba k nim tedy chodit natěsno a nedovolit jim uplatnit jejich přednosti,“ prozradil Škůrek, co by na tuto údernou dvojici mohlo platit.

Ke změně došlo i na trenérské lavici. Kormidlo po Václavu Prospalovi převzal Jaroslav Modrý, jenž roky předtím působil v zámoří. Dle olomouckého obránce se tato skutečnost začíná na ledě projevovat. „Odehráli zatím pár zápasů, ale je vidět, že hrají jinak. Dívali jsme se ale na to a věříme, že si s tím dokážeme poradit,“ ujistil.

Cíle kohoutů jsou před utkáním jasné. „Chceme určitě prodloužit sérii, kterou jsme načali v domácích zápasech. Čeká nás sice dlouhá cesta a budeme muset být připraveni od samotného začátku, nicméně si myslím, že to zvládneme,“ uzavřel Škůrek.

To nejdůležitější o soupeři:

Jak již bylo popsáno výše, kádr Motoru prošel výraznými změnami. Z klubu odešlo hned čtrnáct hráčů, na což klub zareagoval třinácti novými posilami. Kromě již zmiňované dvojice Gulaš - Pech se to zajímavými jmény jen hemží. V týmu Jihočechů najdeme například brankáře Dominika Hrachovinu, obránce Romana Vráblíka s Janem Piskáčkem či útočníky Michala Vondrku s Jakubem Valským.

České Budějovice mají za sebou zatím tři utkání. Úvodní zaváhání s Třincem (4:0) napravili Jihočeši dvěma vítězstvími. Nejprve v divoké přestřelce porazili Kladno 7:5, načež se jim podařilo uspět i na ledě zlínských Beranů (3:4). V tabulce tedy patří Motoru páté místo se šesti body.

Hlavní trenér: Jaroslav Modrý
Hala (kapacita): Budvar aréna (6 421 diváků)
Poslední utkání: Výhra 3:4 nad Zlínem

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
HC Motor České Budějovice – HC Olomouc

umístění v tabulce
11:12 – 6 bodů
skóre a body
7:3 – 5 bodů
Lukáš Pech (2+4)
nejproduktivnější hráč