Hanáci vyráží na led mistra. Navážou na vítězství z přípravy?

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Hned čtvrté utkání nového extraligového ročníku zavede Kohouty na led úřadujícího mistra z Třince. Přestože se Oceláři momentálně v tabulce nachází až za Hanáky, bylo by trestuhodné je podceňovat. Utkání začne v úterý 24. 9. od 18 hodin v třinecké WERK aréně.

Z víkendových zápasů si Hanáci odnesli celkem 6 bodů, díky čemuž se zařadili na 6. místo extraligové tabulky. Proti Karlovým Varům to přitom bylo velké drama. „Byl to těžký zápas, ale se šťastným koncem pro nás, takže myslím, že se nám bude lépe regenerovat. Jsme strašně rádi, že jsme to dotáhli do úspěšného konce. Teď na začátku ligy je ten program dost nahuštěný,“ vykládal s úlevou Petr Kolouch.

⇒ Útočník Petr Kolouch

Právě útočník s číslem 81 byl u dvou důležitých gólů svého mužstva. V 8. minutě otevřel gólový účet utkání a zároveň si připsal premiérovou trefu v novém extraligovém ročníku. „Viděl jsem, získal puk v a všichni hráči byli nahrnutí vpravo, takže jsem si tam sjel do volného prostoru. Parádně mě našel a já jsem se to snažil z první hned trefit. Naštěstí to tam padlo,“ komentoval svůj gól.

Hanáci do druhého dějství sice vstupovali za stavu 2:0, toto vedení se však po dvou minutách hry stalo minulostí. „Do druhé třetin jsme vstoupili hrozně. Dva góly za 2 minuty... dostávali jsme se z toho asi 15 minut,“ kroutil hlavou Kolouch. „Ale klobouk dolů, že jsme se s tím vyrovnali a zvrátili zápas na naši stranu.“

Ve vítězném gólu Olomouce pak měla prsty opět Kolouchova formace. Tentokrát byl šikovný centr v roli nahrávače. Druhý útok se dostal do rychlého protiútoku, při kterém Kolouch nasměroval kotouč na najíždějícího Petra Strapáče. „Posunul jsem mu to a jel jsem za ním, kdyby mi to náhodou nahrál. Ale vzal to na sebe a trefil to parádně,“ pochválil sedmadvacetiletý centr svého spoluhráče. „Navíc mě tam už dojížděl jejich hráč. Je lepší to pálit všechno do brány a kdyžtak to dorazit než hrát nějaké kombinace, které nám ze začátku nevychází.“

Už v úterý ale Kohouty čeká další soupeř, tentokrát se vydají na led Třince. Oceláři jsou se ziskem 7 bod aktuálně osmí. „Měli v předchozích kolech nějaké nešťastné obraty, ale Třinec je natolik zkušené mužstvo, že se z toho oklepe a půjde do toho s námi s čistou hlavou,“ odtušil Kolouch. „Vůbec to neřešíme, budeme se soustředit na sebe a budeme se tam snažit udělat jakýkoli bod,“ prohlásil. „Snažme se jít zápas od zápasu a nedívat se na tabulku. Na to je ještě brzo. Musíme makat celých 60 minut ne jako dneska, že tam budeme mít takový 10minutový výpadek,“ vztyčil varovný prst.

To nejdůležitější o soupeři:

Třineckým Ocelářům nevyšel start nového extraligového ročníku úplně podle jejich představ. V prvním kolem sice rozstříleli Kladno 6:2, poté však přišly dvě smolné prohry. Nejprve v Brně 2:1 na samostatné nájezdy a poté ztratil Třinec zápas s Vítkovicemi po kolapsu v posledních 5 minutách třetí třetiny. Následovala prohra se Spartou 4:2 a alespoň v posledním kole si Oceláři mohli spravit chuť proti Litvínovu, který porazili 3:2.

Nejproduktivnějším hráčem Třince je útočník Petr Vrána, který v 5 utkáních zaznamenal 7 bodů za 3 góly a 4 asistence. Nejlepším střelcem je pak Tomáš Marcinko, který si ve stejném počtu utkání připsal celkem 5 gólů a společně s plzeňskými Gulašem a Mertlem vedou střeleckou tabulku ligy. Nová akvizice v bráně úřadujícího mistra Patrik Bartošák má pak úspěšnost zákroků 92,04 %, což ho řadí na 7. příčku extraligových statistik.

Co se týče vzájemných zápasů z poslední doby, je olomoucká bilance s Třincem vyvážená. V loňské sezóně se dvakrát radoval Třinec a dvakrát Olomouc. V srpnovém přípravném utkání se pak v prodloužení radovali Hanáci.

Hlavní trenér: Václav Varaďa
Hala (kapacita): WERK Arena (5 400)
Poslední utkání: Výhra 3:2 nad Litvínovem

Srovnání výsledků:

HC Olomouc HC Oceláři Třinec
9 (4.) Body (umístění) 7 (8.)
David Ostřížek (2+1)
Lukáš Klimek (1+2)
Rostislav Olesz (1+2)
David Škůrek