Řekl před zápasem - Jan Bambula

V minulém utkání s Vítkovicemi se Hanáci hned dvakrát dostali do vedení, které však soupeř vždy dokázal smazat. Navíc necelých sedm minut před koncem základní hrací doby odskočila Ridera zásluhou Petera Kriegera do vedení. Domácí však zachovali klidnou hlavu a vyrovnání se dočkali v 58. minutě. Povedený večer zakončila Mora vítězstvím na nájezdy. „Jsem rád, že jsme to nezabalili, i když jsme dostali branku na 3:4 a hlavně, že nám vyšly nájezdy,“ pověděl po zápase střelec druhé branky domácích Jan Bambula.

⇒ Útočník Jan Bambula

Olomoučtí zažívají nevídaný start do nové sezony. Za šest odehraných kol mají na svém kontě třináct bodů a v celkové tabulce jim patří pátá pozice. „Jsme vděční za každý bod, dva ze zápasu s Vítkovicemi jsou určitě důležité,“ řekl olomoucký mladík, který si dále pochvaloval atmosféru plecharény: „Když přijedou hostující fanoušci, je samozřejmě atmosféra o něco zajímavější a jsem jen rád, že na stadion chodí čím dál tím více fanoušků. Hraje se pod nimi skvěle.“

Nakonec útočník s kohoutem na prsou popsal rozpoložení týmu před výjezdem do Liberce: „Start sezóny máme skvělý, jsme rádi za všechny body, ale nesmíme to zabalit. Je potřeba pořád makat dál, je před námi ještě spousta zápasů. Liberec sedmkrát za sebou remizoval, tak doufám, že vyhrajeme za tři body a nebude to další remíza,“ dodal s úsměvem na tváři.

To nejdůležitější o soupeři

Zápasy hrané Severočechy doposud zaměstnávaly hokejové fanoušky suverénně nejdéle. Liberec je jediným týmem extraligy, který v úvodních sedmi kolech základní části vždy prodlužoval. Tato série byla zlomena až v posledním odehraném zápase, kdy Tygři přivítali českobudějovický Motor.

V úvodní trojici utkání si modrobílí vždy dokázali poradit. Během prvního kola předčili na venkovní půdě Hradec Králové 2:1 po prodloužení. Poté došla obě následující utkání až do samostatných nájezdů, kdy Liberečtí nejprve porazili Kladno 4:3, poté i Litvínov 3:2.

Tři následující zápasy však z pohledu Tygrů nebyly tak úspěšné. S brněnskou Kometou, Mladou Boleslaví i plzeňskou Škodou si Severočeši vždy odnesli po jediném bodu. V sedmém kole ale zvítězili na ledě loňského mistra z Třince 4:3 po prodloužení a v posledním utkání, jež se konalo v úterý 4. 10., si Tygři připsali premiérové vítězství za plný počet bodů, když Motor předčili jasně 6:1.

Bodovými lídry týmu jsou Michal Bulíř (2+5), dále také Tomáš Filippi (1+4) a z obránců Uvis Janis Balinskis (1+3). Brankoviště v šesti z osmi utkání hájil Petr Kváča. Gólman, jenž si zachytal i za národní tým, je ve statistice průměru obdržených branek za utkání na třetím místě celé extraligy, když s hodnotou 1,93 zaujímá místo za olomouckým Branislavem Konrádem.

Soupiska Bílí Tygři Liberec

Brankáři: Daniel Král, Petr Kváča, Jakub Neužil.

Obránci: David Aubrecht, Uvis Janis Balinskis, Lukáš Derner, Jakub Dvořák, Michal Ivan, Petr Kolmann, T. J. Melancon, Mislav Rosandič, Jan Štibingr, Ondřej Vitásek.

Útočníci: Michal Birner, Michal Bulíř, Sebastian Čederle, Adam Dlouhý, Martin Faško-Rudáš, Tomáš Filippi, Oscar Flynn, Michael Frolík, Petr Jelínek, Adam Najman, Jan Ordoš, Jakub Rychlovský, Jan Šír, Jaroslav Vlach.

Hlavní trenér: Patrik Augusta
Hala (kapacita): Home Credit Aréna (7 500)
Poslední utkání: Výhra 6:1 s Českými Budějovicemi

Statistiky obou týmů:

TELH 2022/2023
Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc

2. místo
umístění v tabulce
4. místo
24:18 – 14 bodů
skóre a body
16:9 – 13 bodů
Michal Bulíř 7 b (2+5)
nejproduktivnější hráč
Jakub Orsava 6 b (2+4)
Michael Frolík - 4 góly
nejlepší střelec
Jan Káňa - 3 góly
Michal Birner, Tomáš Filippi, Michal Bulíř - 5 asistencí
nejlepší nahrávač
Jakub Orsava - 4 asistence
Uvis Janis Balinskis 6 b (3+3)
nejproduktivnější obránce
Jiří Ondrušek 3 b (2+1)
Petr Kváča - 6 záp. (92,73%)
úspěšnost brankářů
Branislav Konrád – 6 záp. (95,11%)
13,04%
úspěšnost v přesilovce
9,68%
79,41%
úspěšnost v oslabení
80,65%
72 minut
tresty celkem
72 minut