Hanáci vyzvou Zlín. Těšit se můžete na rozlučku s Martinem Vyrůbalíkem!

Jiří Polášek
O L O M O U C - V rámci devátého kola Tipsport Extraligy se do Plecharény dostaví Zlín. Berani jsou sice až na chvostu tabulky, ale soupeře umí potrápit. V loňské sezóně se ve čtyřech vzájemných zápasech vždy radoval hostující tým. Jak tomu bude tentokrát? Utkání začíná v úterý 28.9. v 17:20 na Zimním stadionu v Olomouci. Nákup vstupenek můžete provést online v síti Ticketportal. Taktéž je bude možné zakoupit od zítřejších 15:20 na pokladně zimního stadionu.

Rozlučka s Martinem Vyrůbalíkem

V předzápasovém programu se můžete těšit na rozlučku s bývalým kapitánem Martinem Vyrůbalíkem. Dlouholetá opora zadních řad kohoutů bude před oficiálním ceremoniálem k dispozici fanouškům, a to od 16:30 do 17:00 u speciálního stánku fanshopu na ochozu olomouckého zimního stadionu. Neváhejte se tedy zastavit pro podpis či společnou fotku!

Řekl před zápasem: Jan Bambula

Poslední zápas měl pro Kohouty opět velmi šťastný konec, protože v domácím utkání skolili finalistu nejen loňského play-off. Duel skončil 3:1. „Jsem rád, že jsme zase vyhráli za tři body. Zase postoupíme tabulkou výše,“ sdělil Jan Bambula. Jeho slova se potvrzují, protože Hanáci jsou nyní v tabulce už na osmé příčce, a to přestože mají odehráno o jeden nebo dva zápasy méně, než většina ostatních týmů.

Právě Jan Bambula si v utkání připsal premiérovou branku pro letošní sezónu. Tou otevřel skóre a odstartoval úspěšný zápas. „Jeli jsme tam do tří hráčů. Koloušek (Petr Kolouch – pozn. red.) mi to tam hodil, já zkusil co nejrychleji vystřelit. Naštěstí to tam padlo.“

⇒ Útočník Jan Bambula

Bambula si pochvaloval také výtečnou atmosféru v hale a doufal, že na příští utkání dorazí zase více diváků. „Měl jsem husí kůži. Nikdy moje jméno nevyvolávalo 4000 fanoušků. Chodí jich tady strašně moc a jsem za to rád. Je tu opravdu super atmosféra.“

Sedmým gólem v šestém utkání se na výhře podílel také snajpr David Krejčí. Ten skóroval ve druhé třetině a navýšil na 2:0. „Jsme rádi za to, že ho tu máme. Je to klíčový hráč. Má už něco za sebou a my se od něj máme co učit. Je to hráč, který patří k top útočníkům. Máme štěstí, že je tady,“ dodal mladý útočník.

Liberci se ve druhé třetině ještě podařilo snížit, ovšem v poslední periodě se po spolupráci Kucsery a Ondruška k puku dostal nakonec Jan Káňa a upravil na konečných 3:1. Olomouc tak je po šesti zápasech na desíti bodech.

To nejdůležitější o soupeři:

Uplynulý ročník neskončil pro Zlín žádným úspěchem. Ba naopak, byla to velká bída. Třináctá pozice se ziskem čtyřiatřiceti bodů, taková byla bilance Beranů po základní části. Sice měli Zlínští desetibodový náskok na poslední Motor, avšak na kohouty, kteří drželi dvanácté místo zaručující postup do předkola, ztratili propastných šestnáct bodů.

Po sezóně ze Zlína odešlo hned několik hráčů. Dalibor Řezníček přešel do Olomouce, Jan Dufek do Boleslavi a Jiří Ondráček do Budějovic. Do prvoligového Přerova pak Jakub Herman a jako volní hráči tým opustili David Nosek a Jan Václavek.

Zlín ale také přivedl pár zajímavých jmen. Z Vítkovic, respektive Komety přišel ofenzivní bek Peter Trška, který už nyní předvádí skvělé výkony. Z Karlových Varů pak Tomáš Mikúš a ze Sparty Ondřej Němec. V minulých dvou týdnech tým doplnili ještě Jan Svoboda a Radek Veselý.

Celkově se ale Zlínu zatím vůbec nedaří. Tým z Valašska okupuje spodek tabulky. Po osmi zápasech má na kontě pouhých pět bodů a jen jednu výhru, kterou zaznamenal po prodloužení v Liberci. Skóre také nehovoří kladně, Zlín vstřelil osmnáct branek, ale inkasoval jich už 29.

Hlavní trenér: Martin Hamrlík
Hala (kapacita): Zimní stadion Luďka Čajky (7000 diváků)
Poslední utkání: Prohra 2:3 po prodloužení s Kladnem

Zimní stadion (dále jen ZS) lze navštívit jen při splnění alespoň jedné z níže uvedených podmínek:

1) Návštěvník absolvoval nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a tento výsledek při vstupu na ZS předložil ke kontrole oprávněnému zástupci vedoucího provozu ZS.

2) Návštěvník absolvoval nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a tento výsledek při vstupu na ZS předložil ke kontrole oprávněnému zástupci vedoucího provozu ZS.

3) Návštěvník byl očkován proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo národním certifikátem o dokončeném očkování, že u očkování uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní.

4) Návštěvník prodělal laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u něj doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní.

Při vstupu na ZS a při pobytu v něm je návštěvník povinen nosit ochranu dýchacích cest (úst a nosu), která je daná aktuálními opatřeními vlády a ministerstva zdravotnictví.

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
PSG Berani Zlín – HC Olomouc

umístění v tabulce
18:29 – 5 bodů
skóre a body
17:14 – 10 bodů
Tomáš Mikúš 8b (2+6)
nejproduktivnější hráč
David Krejčí 8b (7+1)
Bedřich Köhler – 4 branky
nejlepší střelec