Hanáky čeká další trip. Poprvé v sezóně vyzvou Litvínov

Kristýna Nováková
L I T V Í N O V – Navzdory namáhavé cestě mají Hanáci na utkání v Litvínově dobré vzpomínky - poslední 3 zápasy v řadě totiž vyhráli. Dokážou svou sérii natáhnout na čtyři výhry za sebou? Utkaní startuje v úterý 24. 11. od 17:30 na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově.

O víkendu Hanáci sehráli dvojutkání s pražskou Spartou. Zatímco páteční utkání se hrálo pod taktovou olomouckých dirigentů, kteří také po zásluze zvítězili 4:1, v neděli se režie zápasu ujala Sparta. Olomouc nakonec z hlavního města odjížděla s nelichotivou porážkou 7:1. „Sparta se z posledního zápasu poučila, zlepšila se ve všech směrech. Soupeř dobře bruslil, využíval své šance a my jsme byli horším týmem, slabší jsme také byli v osobních soubojích,“ hodnotil utkání trenér Zdeněk Moták.

„Asi jsme trošku odpustili od věcí, které nám fungovaly předešlý zápas,“ přemýšlel po zápase útočník Silvester Kusko. „Rozhodně jsme to nejeli odevzdat,“ rozhodně odmítl hokejista, jenž je v Olomouci na měsíčním hostování z Brna. „Bojovnost byla, ale Sparta je kvalitní mužstvo a byla schopna potrestat skoro každou naši chybu.“

První třetinu Hanáci na Spartě prohráli 3:0, po té druhé na kostce nad ledem svítil děsivý stav 6:0. Třetí dějství se ale Olomouckým podařilo sehrát se ctí, jednou sice inkasovali, podařilo se jim ale vstřelit alespoň čestný úspěch. „Třetí třetinou jsme se chtěli připravit na další utkání. Těžko říct, na kolik procent pak hráli oni, ale my jsme se to snažili odehrát tak, jako kdyby to bylo 0:0,“ řekl Kusko.

Nyní Hanáky čeká další dlouhé cestování. Po vlakovém tripu do Prahy se vydávají na sever Čech do dalekého Litvínova. A co před zápasem vzkazuje Silvester Kusko? „Naše ponaučení je, abychom hráli lépe z obrany a věřím tomu, že pak dáme i více gólů a vyhrajeme tam za tři body!“

Z kabiny soupeře: Bek Ščotka je nejproduktivnějším hráčem týmu

Litvínov v novém extraligovém ročníku zatím tápe. Se ziskem 9 bodů je momentálně na 11. pozici - o bod právě za Hanáky. Severočechům to dře zejména v ofenzivě, letos vstřelili pouze 17 branek, nejméně z celé soutěže. Nepřekvapí proto, že ani využití přesilových her není v případě Vervy příliš lichotivé - Chemici zatím odehráli 35 her v početní výhodě, dokázali v nich však vstřelit pouze dva góly. Překvapivě vysoko jsou však Severočeši v úspěšnosti vhazování, lepší než oni je jenom Sparta a Liberec.

Poslední dva zápasy odehrál Litvínov na venkovních kluzištích. V neděli podlehl Hradci vysoko 4:1, v pátek udolal na samostatné nájezdy Liberec (1:2). Předtím Verva odehrála dvě domácí utkání, v nichž nejprve těsně prohrála s Karlovými Vary (1:2) a poté podobně těsným výsledkem zvítězila nad Zlínem (1:0).

Tým se v létě dočkal řady odměn. Na sever Evropy zamířili Michal Moravčík a Edwin Hedberg, odešli také Chris Langkow a Akim Aliu. Trenéry v létě nezaujal Alan Lyszarczyk, který se proto v září vrátil zpátky do Polska. Změny se Severočeši dočkali také na trenérském postu, tým od dubna vede Vladimír Orságh. Velkou posilou je mladý útočník Patrik Zdráhal, obranné řady vyztužila dvojice Lotyšů Oskars Cibulskis a Uvis Janis Balinskis. Svému domovskému klubu momentálně před startem zámořských soutěží pomáhá Jan Myšák.

Statistiky obou týmů:

nejproduktivnější obránce
David Škůrek 3b (0+3)
Tomáš Dujsík 3b (0+3)
David Honzík – 4 záp. (88,00%)
Denis Godla - 7 záp. (91,95%)
úspěšnost brankářů
Branislav Konrád - 9 záp. (92,12%)
Jan Lukáš - 4 záp. (86,05%)
5,71% - 13. místo
úspěšnost v přesilovce