Hanáky čeká souboj s Kladnem. Potěší vyprodanou plecharénu?

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Po vítězství na půdě pardubického Dynama čeká Hanáky další domácí duel, a to proti kladenským Rytířům, kterým mají po posledním vzájemném utkání rozhodně co vracet. Všechny vstupenky již byly vyprodány, a tak Olomoucké požene ke třem bodům plná plecharéna! Utkání začíná v neděli 17. 11. 2019 od 17 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

Na samotné střetnutí doporučujeme dorazit s dostatečným předstihem, ať máte jistotu, že se do útrob stadionu dostanete ještě před úvodním buly. Vchody na zimní stadion budou otevřeny hodinu a půl před začátkem zápasu.

V posledním venkovním zápase proti Pardubicím Kohouti dlouho drželi jednogólové vedení a sahali po plném bodovém zisku. Nakonec se však domácím podařilo vyrovnat a šlo se do prodloužení. V něm pak rozhodl o bonusovém bodu pro Olomouc Pavel Musil. „Bylo to těžké, opatrné utkání po reprezentační pauze. Nebylo to ještě ideální, nedostatků je stále dost. Na něčem jsme zapracovali, někde jsou ještě rezervy, ale určitě si myslím, že jsme mohli brát 3 body. Jsme ale rádi za každý, který se povede uhrát,“ hodnotil utkání střelec první branky, Tomáš Dujsík.

⇒ Obránce Tomáš Dujsík

Po nepříliš povedeném říjnu to vypadá, že se Hanákům blýská na lepší časy. Z posledních tří listopadových utkání zaznamenali dvě vítězství. Dle brněnského rodáka, který již třetí sezónu obléká dres s kohoutem na prsou, je to ale stále málo. „Říjen byl pro nás opravdu ošklivý a abychom ho napravili, tak 2 výhry opravdu nestačí. Teď je pro nás každý zápas jako play off a potřebujeme pokaždé bodovat. Už není čas na nějaké ústupky,“ burcoval.

Nyní čekají na Kohouty kladenští Rytíři. Vpřed je požene vyprodaná plecharéna. Dle olomouckého obránce je to pro hráče určitě velká motivace. „Hlavně bychom se chtěli vrátit k našim lepším výkonům v domácím prostředí a splatit fanouškům, že i v té černé sérii stali za námi. Doufám a věřím, že předvedeme dobrý hokej a hlavně získáme body,“ uzavřel.

To nejdůležitější o soupeři:

Rytířům se na venkovním ledě moc nedaří. Z osmi duelů dokázali zvítězit v základní hrací době pouze ve Zlíně. Proti Vítkovicím pak Kladenští urvali výhru v prodloužení. Jinak ovšem Středočeši na půdě soupeře počítají porážky, ať už po šedesáti či více minutách.

Od začátku listopadu mají Rytíři pozitivní bilancí tří vítězství ku jedné porážce. Ta se zrodila na ledě pražské Sparty, která zvítězila přesvědčivě 6:2. Poslední utkání pak Kladno sehrálo na domácím ledě proti zlínským Beranům, které porazilo nejtěsnějším možným rozdílem.

Poslední vzájemný zápas nedopadl pro Kohouty podle představ. Ve druhé třetině vedli nad svým soupeřem už 3:0, ten ovšem dokázal zabrat a zápas kompletně otočit. Místo tří bodů tedy zbyl na Olomouc pouze jeden. Nyní je čas Kladnu tuto porážku vrátit a odpoutat se od něj v tabulce!

O druhé přestávce se můžete těšit na soutěž ve střelbě na bránu. Vyhrát můžete ceny z fanshopu HCO.

Hlavní trenér: Jindřich Lidický a David Čermák
Hala (kapacita): ČEZ Stadion (5 200 diváků)
Poslední utkání: Výhra 1:0 nad Zlínem