Hanáky čeká souboj s Kladnem. Zvítězí nad Rytíři i potřetí v této sezóně?

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Po domácím vítězství nad Zlínem se kohouti utkají s dalším celkem, jenž bojuje o svoji extraligovou příslušnost. V rámci 40. kola zavítají do chomutovské Rocknet Arény, současného azylu kladenských Rytířů. S celkem ze středních Čech přitom letos ještě neprohráli. Úvodní buly padne v neděli 9. ledna v 17 hodin. Přímý přenos můžete sledovat na stanici ČT Sport.
⇒ Trenér Zdeněk Moták

Hanáci proti Zlínu nezaváhali. Po velmi dobrém výkonu nedali Beranům šanci a zvítězili 4:0. Jednalo se o první domácí úspěch od 21. listopadu. Není tak divu, že trenér Zdeněk Moták nešetřil pro své svěřence chválou. „My si připravili spoustu nejen střeleckých, ale i brankových příležitostí. Dovedli jsme utkání do konce tak, jak jsme chtěli. Podařilo se nám to v klidu dohrát, což se nám mockrát nestává, jelikož třeba vedeme jen o jednu branku. Jedinou kaňkou jsou snad neproměněné přesilové hry, ale to se, když vyhrajete, jednodušeji promíjí,“ hodnotil průběh zápasu.

Zejména produktivní byl v tomto duelu Lukáš Nahodil. Útočník, jenž před nedávnem zaznamenal své pětisté utkání v nejvyšší soutěži, zaznamenal dvě branky a jednu asistenci. „Nahec je považován za střelce, ačkoliv se mu během sezóny moc nedařilo. Nastavil si ale asi nějaké zrcadlo a je důležité, že nyní ty góly dává. Samozřejmě asi dostane nějakou pokutu, jelikož měl příležitost vstřelit hattrick a neudělal to (smích),“ řekl sedmapadesátiletý kouč k výkonu hráče s devatenáctkou na zádech.

Nyní na olomoucké hokejisty čeká celek, který právě s Berany bojuje o účast v baráži. Kladno je pro kohouty letos oblíbeným soupeřem, našli na něj recept v obou dosavadních vzájemných duelech. Jak už ale avizoval před utkáním se Zlínem útočník Vilém Burian, není radno protivníky ze spodku tabulky podceňovat. Obzvláště když přihlédneme k faktu, že dvanáctý Litvínov i třinácté Karlovy Vary, tedy dva celky, které jsou pro kohouty největší hrozbou, jsou stále na dostřel, ačkoliv se náskok na ně momentálně lehce zvýšil. „Plný bodový zisk je naším cílem neustále. Z hlediska tabulky je samozřejmě důležité, abychom zrovna proti těmto soupeřům (Zlínu a Kladnu) nezaváhali,“ uvedl Burian pro klubový web. První úkol Hanáci splnili, druhý je momentálně před nimi.

To nejdůležitější o soupeři

Kladenští zatím okupují čtrnáctou pozici, která zaručuje účast v baráži o extraligu. V posledních kolech se jim ale moc nedaří. Vítězství zaznamenali pouze v duelu s Litvínovem, a to na samostatné nájezdy. Nejvíce přitom svěřence trenéra Davida Čermáka musí mrzet domácí porážka s jejich aktuálně největším rivalem z Baťova města. Výsledek 1:3 snížil rozdíl mezi Ševci a Rytíři na pouhé tři body. Středočechy může alespoň těšit, že oproti Beranům mají dva zápasy k dobru.

K dnešnímu dni proběhly v kádru Rytířů hned dvě změny. Do Prostějova zamířil útočník Marek Račuk, z Litoměřic pak posílii mužstvo v rámci střídavých startů bratři Ondřej a Martin Procházkovi.

Produktivitu Kladna táhne s pětatřiceti body zkušený Tomáš Plekanec, jenž se zároveň s Nicholasem Hlavou a dalším veteránem Jaromírem Jágrem dělí i o pozici nejlepšího střelce. V brance se pak Středočeši spoléhají hlavně na Kanaďana Landona Bowa, jenž nastoupil k pětatřiceti utkáním, a to s 89,57% úspěšností zákroků.

Hlavní trenér: David Čermák
Hala (kapacita): Rocknet Aréna - Chomutov (5250)
Poslední utkání: Prohra 1:3 se Zlínem

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
Rytíři Kladno – HC Olomouc

umístění v tabulce
86:132 – 28 bodů
skóre a body
89:99 – 51 bodů
Tomáš Plekanec 34 b (8+26)
nejproduktivnější hráč