Hezky se mi to otevřelo, tak jsem střílel k tyči, jásal David Ostřížek

Jan Meichsner
P A R D U B I C E – Hanáci na ledě předposledních Pardubic vybojovali další cenné vítězství za tři body, když Východočechy srazili čtyřmi góly a zaznamenali páté vítězství v řadě. Ústřední postavou zápasu byl střelec prvního gólů David Ostřížek, který navrch přidal asistenci a výborně si porozuměl se staronovým spoluhráčem ve druhém útoku.

Kohouti šli na ledě trápících se Východočechů do vedení jako první, k úvodní brance pak přidali ještě další dvě trefy a průběh utkání s přehledem kontrolovali: „Utkání se mi hodnotí fajn, protože jsme i přes náročný program zápasu dokázali vyhrát důležité utkání, ale papírově to možná tak nevypadalo. Myslím si, že nás úvodní branka určitým způsobem zklidnila. První i druhá třetina byla hodně vyrovnaná, šance na obou stranách. Do té třetí už jsme šli s tím, že to prostě musíme urvat a nepustit je do vyložených šancí nebo přečíslení. To se nám podařilo splnit a díky tomu mohl Zbyňa zpečetit výhru gólem do prázdné branky.“

⇒ Útočník David Ostřížek

„Myslím si, že jsme je až tak výrazně nepřehráli nebo vyloženě nepřebruslili, byli jsme si rovnocennými soupeři. Řekl bych, že i díky dnešnímu výkonu Honzy v bráně a všem, kteří dneska ustáli všechny nebezpečné situace, jsme vyhráli,“ uzavřel hodnocení utkání urostlý forvard druhé formace Moravanů.

„Ta branka se zrodila tak, že jsem cíleně střílel k tyči, hezky se mi to tam otevřelo a naštěstí jsem to trefil,“ popisoval svou trefu olomoucký bojovník. David Ostřížek, který se blýsknul nejen úvodním gólem a asistencí, si perfektně sedl i se staronovou tváří hanácké kabiny Jakubem Kotalou: „Kuba hrál opravdu výborně a kvalitně zastoupil Vojtu Tomečka, hrálo se mi s ním velice dobře. Spolupráce s Havířovem už nám nějaký ten pátek funguje, takže jsem i svým způsobem čekal, že někdo dorazí na výpomoc.“ Nadějný odchovanec havířovského AZetu odehrál v předloňské sezóně za Kohouty devět utkání.