Hodně nám pomohl druhý gól na konci první třetiny, myslí si Lukáš Nahodil

Josef Prášek
O L O M O U C – Derby patří Hanákům! V první třetině se nejprve prosadil Zbyněk Irgl a na něj navázal přesnou střelou Lukáš Nahodil, který je tak aktuálně nejlepším střelcem Kohoutů. Po snížení hostů přidal pojistku Petr Kolouch a Olomouc se díky zisku tří bodů dotáhla na Zlín. „Je to malá psychická podpora. Ovšem zajíci se počítají až po honu,“ zdůrazňuje Nahodil.

Hanáci poslední dva zápasy se Zlínem prohráli, ovšem nyní to prolomili. Na vlastním ledě uspěli 3:1 a připsali si důležité tři body. O osudu utkáni rozhodla hlavně první třetina, ve které Olomouc vstřelila dvě branky. „Hodně nám pomohl druhý gól na konci první třetiny. Podle mě jsme hráli dobře. Také jsme poctivě bránili, takže jsme zaslouženě vyhráli,“ myslí si Lukáš Nahodil, který byl autorem zmíněné branky na 2:0.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

S dvoubrankovým vedením se Kohoutům hrálo velmi dobře, což sám potvrzuje nejlepší střelec Olomouce. „Vždycky se hraje lépe, když se vede,“ říká třebíčský odchovanec.

Ten nešetřil chválou svého spoluhráče v brance. „Braňo (Branislav Konrád) chytal fantasticky. Žádné puky z něj nevypadly. Hrozně moc nám pomohl,“ dodává nejlepší hráč zápasu Nahodil.

Zlín sice dokázal snížit čtyři minuty před koncem, ale Kohouti následnou soupeřovu hru bez brankáře ubránili, a dokonce přidali pojišťující branku zásluhou Petra Koloucha. Po vítězství v derby se Olomoučtí dotáhli na Zlín. Oba týmy mají nyní shodně 58 bodů. „Je to malá psychická podpora. Ovšem zajíci se počítají až po honu, tudíž po 52. kole budeme chytřejší. Zatím z toho vědu dělat nebudeme,“ zdůrazňuje Lukáš Nahodil.

V dalším utkání zajíždí Hanáci do dalekých Karlových Varů, se kterýma mají v letošní sezóně pozitivní bilanci. Tři zápasy – tři vítězství.