Hokej pod širým nebem! Šesťáci si zkusili Winter classic

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Na konci ledna odehráli olomoučtí šesťáci derby s Přerovem trochu netradičně. Oba týmy vyrazily na led do Rýmařova, aby nastoupili k utkání pod širým nebem. Přátelský zápas s přerovskými Zubry se proměnil v gólovou přestřelku, na jejímž konci slavili těsnou výhru Zubři. O výsledek ale tentokrát nešlo, výbornou atmosféru si užívali jak hráči, tak trenéři a rodiče. „Celkově byla atmosféra velmi pozitivní a uvolněná, což byl i smysl,“ těšilo trenéra Lukáše Kočiříka.

Šesťáci v Rýmařově změřili v rámci přátelského zápasu síly s Přerovem. Poprvé si tak zkusili derby pod širým nebem. V netradičním zápase sice Hanáci svému soupeři podlehli těsně 5:6, o výsledek tentokrát ale tolik nešlo. „Jsme určitě spokojení. Myslím, že se akce povedla na výbornou, pro hráče je to zajímavé zpestření. Velké díky patří organizátorům, panu Kalábovi a panu Nemravovi, kteří byli iniciátory akce,“ podotkl Lukáš Kočiřík.

Nadšení byli nejen trenéři, ale především hráči. Slovy chvály pak nešetřili ani rodiče, kteří se na své děti přijeli podívat. „Slyšel jsem jen pozitivní komentáře jak z řad hráčů, tak i rodičů. Celkově byla atmosféra velmi pozitivní a uvolněná, což byl i smysl,“ byl rád třiadvacetiletý trenér.

K výborné atmosféře utkání přispělo i počasí. Během celého zápasu totiž sněžilo a mladí Kohouti si tak mohli vyzkoušet podmínky, během kterých ještě před několika desítkami let nastupovali k zápasům i legendární hráči jako Bobby Orr nebo Gordie Howe a další, či hráči během tradičního Winter Classic pořádaného NHL. „Měli jsme štěstí, že vyšlo počasí. Sněžilo nám po celou dobu akce a kluci si aspoň mohli vyzkoušet, jaké to bylo v dřívější době. Přece jen je něco jiného vést kotouč ve sněhu a ještě, když vám létá sníh do očí, než jaké podmínky jsou na stadionech nyní,“ tvrdil.

Olomoucké šesťáky teď čekají další ligové zápasy, trenéři ale plánují pro své svěřence řadu dalších zpestření a nebrání se ani opakování winter classic. „Já jsem určitě zastáncem takových akcí a velmi rád je podpořím. Těší mě, že iniciativa přišla z řad rodičů, protože jako trenéři toho máme během sezóny dost a tohle nám pomáhá,“ přiznal trenér, který je sám odchovancem olomouckého klubu.