Ve středu byla hodina na ledové ploše vyhrazena tréninku žáčků. Tentokrát však na malé hokejisty čekali kromě trenérů i jejich starší kolegové, hned šestice hráčů A-týmu Olomouce. Z extraligového kádru na trénink dorazili Martin Cibák, Ivan Majeský, Jakub Herman, Peter Zuzin, Roman Rác a David Škůrek.

Jak vůbec k celé akci došlo, to nám prozradil marketingový manažer Mario Cartelli. „Domluvili jsme se s trenérem žáků Slobodanem Ruskem, že bychom mohli dětem jejich trénink trochu zpestřit, zvlášť když bylo těsně před Mikulášem. Slíbil jsem, že dovedu pár hráčů, a myslím, že svůj účel to splnilo. Bylo to opravdu super,“ pochvaloval si Cartelli. Jak moc podařená celá akce byla, potvrzují i jeho další slova. „Doslechl jsem se, že děti potom v kabině brečely, že kluci z áčka už z ledu odešli,“ řekl marketingový manažer a dodává: „Jsme předběžně domluvení, že do konce sezóny uděláme tuto akci ještě minimálně jednou,“ odtajnil plány Mario Cartelli.

Útočník Martin Cibák

Jak už jsme zmínili, jedním ze zúčastněných byl i Martin Cibák. I ten celý nápad pochválil: „Je to vždycky pěkné, dětem to udělá radost a těší se na to. Vnímají víc hokej a řekl bych, že vnímají i nás. My jsme si s nimi hráli, myslím, že to byl pěkný zážitek,“ zamyslel se útočník první lajny. Zároveň také potvrdil to, co řekl Mario Cartelli. „Bavili jsme se pak o tom a chtěli bychom tuhle akci dělat nejen na Mikuláše, takže to je fajn,“ dodal čtyřiatřicetiletý Slovák.

Nebylo možné si nevšimnout, že se někteří extraligoví hráči i adekvátně vybavili. Tak třeba Martin Cibák měl na hlavě slušivou santovskou čepici. Jak k ní přišel? „Ty čepice nám vyrobil náš šikovný kustod Peťa (Petr Přecechtěl). On zvládne všechno, je to všestranný člověk,“ smál se Martin Cibák.