Hrajeme dobrý hokej, shodují se Dominik Hajšman a Patrik Říčka

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Starší dorostenci během minulého týdne odehráli dvě utkání. Zatímco doma vyzvali favorizované Vítkovice, kterým nakonec podlehli těsně 1:2, v Opavě si s chutí zastříleli a Slezan porazili 6:2. Podíl na výhře mělo i využívání přesilovek, kdy se Olomoučtí trefili třikrát zásluhou Patrika Říčky, gól přidal i nejproduktivnější útočník Hanáků, a to Dominik Hajšman. A jaký cíl má starší dorost pro letošní sezónu?

Starší dorostenci během uplynulého týdne odehráli další dvě utkání. Ve čtvrtek večer vyzvalina domácím ledě druhé Vítkovice. Ve vyrovnaném utkání však nakonec soupeři vstřelili jedinou branku, což na vítězství nestačilo. „Nemyslím si, že byly Vítkovice před zápasem favoritem. S nimi je to ale vždy vyrovnané utkání. Vždy je tlačíme, ale oni dokáží výborně využívat šance, což znovu ukázali. Myslím, že jsme nebyli hladoví v koncovce a po gólech a i proto to skončilo těsnou prohrou,“ uvažoval Dominik Hajšman.

⇒ Útočník Dominik Hajšman

O dva dny později vyrazili svěřenci trenéra Dopity do Opavy. Tu už jednou porazili na vlastním ledě 10:1, v odvetě brali tři body po výhře 6:2. „Myslím, že to bylo dobré utkání. Nad Opavou není zase tak těžké vyhrát. Po dvou třetinách to ale bylo jen 3:2,“ vzpomínal na průběh zápasu Hajšman. „Do zápasu jsme vstoupili špatně, chtěli jsme jen bagovat a málo jsme stříleli i kvůli tomu, že se Opava držela blízko. Pak jsme ale začali víc střílet a už to tam napadalo,“ dodal Říčka.

A právě Patrik Říčka si připsal svůj první letošní hattrick v extraligových zápasech. Olomoucký útočník se navíc trefil vždy v přesilovce. „Ani nevím, že to bylo v přesilovkách,“ smál se. „Ten první gól byl šťastný, když puk proletěl gólmanovi mezi rukou a tělem, což by se nemělo stát. Pak i střídal. Ty další dva byly góly z dorážek. Všechno to bylo z protiútoku,“ popisoval své tři zásahy.

⇒ Patrik Říčka

Ve čtyřicáté minutě se trefili Olomoučtí hned dvakrát, a to zásluhou obou forvardů. Nejprve mířil přesně Říčka, jen pár sekund na to přidal další branku Hajšman. Nejproduktivnější hráč Hanáků domácím pořádně zamotal hlavu. „Kotouč se nějak odrazil, já udělal bekovi zvratnou kličku, proti mně byli tři hráči, já jim nějak udělal kličky, ani nevím jak, najednou jsem byl před bránou a ‚loupl‘ jsem to nahoru,“ smál se „Hajši“.

Patrik Říčka je spolu s Dominikem Cachem a Matějem Zabloudilem členem elitní formace. První lajna bývá pravidelně velmi nebezpečná, Říčka ale sílu útočné trojice nepřeceňuje. „Na začátku to nebylo ideální. V prvních třech zápasech jsme nedali ani jeden gól, ale pak jsme se sehráli, víc o sobě víme a občas to tam padá,“ tvrdil skromně.

Povedenou sezónu zažívá i Dominik Hajšman, který s 19 body vede tabulku produktivity Hanáků. Útočníka s devatenáctkou na zádech v minulém ročníku i v přípravě trápila častá zranění, současnou situaci si ale užívá. „Já jsem na zranění už zvyklý, ale teď naštěstí žádné dlouho nebylo. Mám docela štěstí v koncovce, spadne mi tam skoro všechno, a když už někomu nahraju, tak to většinou promění. Je to ale všechno o štěstí,“ řekl sedmnáctiletý hokejista.

Starší dorostence převzal chvíli po začátku sezóny po Janu Tomajkovi Jiří Dopita. Mladé Kohouty tak vede další úspěšný hokejista. Jak si na nového trenéra zvykli? „Je to určitě změna. Chce po nás jiné věci než pan Tomajko, ale myslím, že zatím hrajeme dobrý hokej. Věřím, že to bude fungovat až do konce sezóny,“ doufali oba útočníci. Pod vedením Jana Tomajka došli dorostenci až do semifinále, ani letošní sezónu nezačali špatně. Vnímají nějak to, co oba jejich trenéři dokázali? „Určitě se o tom bavíme. Říkali jsme, že by mohl přijít ještě někdo a mohl to být hattrick v mistrech světa,“ vtipkoval sedmnáctiletý Říčka.