Indiáni chtějí skalp Hanáků. Podaří se uhájit domácí plecharénu?

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Hanáky čeká další domácí zápas! Tentokrát plecharéna přivítá tradičního, leč velmi silného soupeře z Plzně. Podaří se Hanákům uhájit domácí arénu a urvat první body po pauze? Utkání začne v úterý 17. 11. od 17 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

Řekli před zápasem: Jan Bambula

Parta kolem kapitána Martina Vyrůbalíka stále čeká na první body po restartu extraligy. Proti Mountfieldu si Hanáci vypracovali řadu gólových šancí, bohužel se jim nepodařilo proměnit ani jednu a z východu Čech tak odjížděli bez bodu. Psychickou pohodu si tím ovšem tým zatím narušit nenechal. „Určitě ne. Jdeme od zápasu k zápasu. Hráli jsme proti silným soupeřům, kteří jsou na vrchu tabulky. Tedy kromě Zlína, se kterým se nám zápas bohužel nepovedl,“ odmítl útočník Jan Bambula.

⇒ Útočník Jan Bambula

V úterý na Hanou zajíždí silná Plzeň, proti níž to domácí nebudou mít vůbec lehké a budou si muset dávat pozor na řadu věcí. „Zaměříme se na jejich přesilovky, duo Gulaš - Mertl a dalších pár jmen v jejich sestavě,“ vyjmenovával Bambula nejsilnější zbraně soupeře. „Není náhoda, že zatím vedou tabulku, musíme se na ně připravit a konečně urvat nějaké body,“ ví devatenáctiletý forvard. „Doufám, že půjde o vyrovnané utkání a přinejmenším je pořádně potrápíme a neodvezou si plné 3 body.“

Při současném nabitém programu extraligy je náročné pořádně zregenerovat a zároveň se připravit na další zápas. Utkání v domácím prostředí se tak brzy mohou stát mnohem větší výhodou. „Je samozřejmě určitá výhoda necestovat a připravovat se na zápas v domácím prostředí, největší výhodou jsou ale fanoušci,“ řekl havířovský rodák. „Bohužel doba zatím neumožňuje vpustit aspoň tu tisícovku na zimák,“ litoval absence tradiční fanouškovské kulisy plecharény. „Určitě by nás fanoušci hnali vpřed.“

Na začátku sezóny Bambula nastupoval ve formaci s Tomášem Gřešem a Vilémem Burianem. Rozsáhlá olomoucká marodka však zapříčinila, že v posledním utkání šikovný křídelník nastoupil vedle Jana Káni a Rostislava Olesze. „Hráli jsme spolu jeden zápas a hrálo se mi dobře. Jsou to oba zkušení útočníci, kteří už mají pár sezón v seniorském hokeji za sebou, takže mi určitě pomohli na ledě i mimo něj,“ pochvaloval si nové kolegy v útoku. „Doufám, že spolu proti Plzni vstřelíme nějaký gól,“ zasmál se hokejista.

Z kabiny soupeře: Po restartu soutěže Plzeň ještě neprohrála

Plzeňská Škodovka letos odehrála 10 zápasů a nasbírala parádních 26 bodů. Po restartu soutěže Západočeši ještě neprohráli. Nejprve hladce porazili Litvínov (1:4) a poté i pardubické Dynamo (5:2). V dalším zápase s Litvínovem měli trochu problémy, nakonec však dokázali urvat bod navíc v samostatných nájezdech. V neděli si pak hravě poradili s nováčkem z Českých Budějovic. Za zmínku stojí také fakt, že Plzeň letos z 10 zápasů prohrála jen jednou, a to až v prodloužení (3:2 v Pardubicích na konci září). Škodovka letos exceluje v oslabení, nejenže má druhou nejlepší statistiku jejich ubránění, ale také v početní nevýhodě dala už 4 góly.

V létě Plzeň prodloužila smlouvy s několika klíčovými hráči, namátkou můžeme útočníky Jaroslava Kracíka nebo Michala Houdka či obránce Vojtěcha Budíka. Modrobílý dres nově obléká Matěj Stříteský nebo Dominik Pavlát. Obzvláště Stříteský se ukázal jako skvělá posila, se 6 body vede kanadské bodování beků Škodovky. Staronovou tváří na západě Čech je pak David Sklenička, jenž se do Plzně vrátil po loňském intermezzu ve Vítkovicích. Pikantní bude zápas v Olomouci pro Pavla Musila, který v Olomouci působil v rámci hostování ve druhé polovině minulého ročníku.

Patrně nikoho nepřekvapí, že nejproduktivnějším hráčem týmu je Milan Gulaš, jenž zároveň vede také kanadské bodování celé ligy (třinečtí Martin Stránský a Martin Růžička mají o bod méně). Tomáš Mertl je pak společně s Martinem Stránským na dělené první příčce kanonýrů TELH.

Statistiky obou týmů:

Matěj Stříteský 6b (3+3)
nejproduktivnější obránce
David Škůrek 3b (0+3)
Dominik Frodl – 10 záp. (92,39%)
úspěšnost brankářů
Branislav Konrád - 6 záp. (90,80%)
Jan Lukáš - 3 záp. (88,00%)
18,60% - 4. místo
úspěšnost v přesilovce