Inkasované branky nás nezlomily, prozradil Ondřej Švaňhal

David Jahoda
O L O M O U C – Počínání hanáckého mužstva v baráži o extraligu jako kdyby stále nemohlo okolí věřit! Olomoučtí na svém ledě vyhráli i druhý zápas, celkově tak třetí v řadě a dostali se na první pozici tabulky, a to před Chomutov, který právě v posledním duelu přemohli 3:2. Proti rozjetému soupeři byl jedním z rozhodujících faktorů, že Mora nemusela ani jednou dotahovat „Určitě nám pomohlo, že jsme se vždycky dostali do vedení,“ mínil Ondřej Švaňhal.

Úterní měření sil s dosud neporaženými Piráty z Chomutova směřovalo do nastavení, to se však nakonec nekonalo. Šikovnou tečí v předposlední minutě rozradostnil tým v bílých dresech a víc než čtyři tisíce diváků na tribunách David Ostřížek. Ruku k dílu přidal i útočník Ondřej Švaňhal.

„Je to fantastické. V šatně jsme si říkali, že by bylo skvělé udělat z těch třech domácích zápasů devět bodů, a zatím k tomu máme dobře nakročeno. V šatně panuje výborná nálada a všichni z toho mají velkou radost,“ poodkryl Ondřej Švaňhal, jak to vypadalo v kabině krátce po výhře nad Piráty.

⇒ Útočník Ondřej Švaňhal

Olomouc stejně jako s Kladnem vstřelila první branku, což sice Piráty nesrazilo, ovšem Kohouti se dostali zpět do vedení. Ani to ale domácím nevydrželo dlouho. Co však bylo pozitivní, že svěřenci kouče Fialy v těžkém duelu nemuseli dotahovat.

„Určitě nám pomohlo, že jsme se vždycky dostali do vedení. Našimi chybami jsme ale pokaždé během chvilky dostali gól, naštěstí nás to však nezlomilo, byla to stále remíza. Hráli jsme pořád stejně a myslím si, že i lépe než soupeř,“ komentoval průběh zápasu.

Útočník Ondřej Švaňhal se na důležitém vítězství svého mužstva podílel jednou ze tří branek Mory. „Jerglis (Aleš Jergl) to tam dobře zavezl, podíval se, jestli mu někdo jede do branky. Všichni se stáhli na něj, nesledovali předbrankový prostor, tak mi to tam hodil. Já jsem si zpracoval puk a vystřelil gólmanovi nahoru do protipohybu,“ popisoval okamžik z 24. minuty, kdy dostal svůj celek do vedení 2:1.

Jedno z témat rozhovoru bylo i porovnání prvního vzájemného souboje, které se odehrálo na ledě Pirátů a toho úterního, jež hostila kohoutí plecharéna. Podle „Švaniho“ téměř nesrovnatelné. „Sto a jedna. Přijeli jsme tam a vůbec jsme nevěděli, kam dřív skočit. Nic nám nevycházelo a hlavně tam nebylo z naší strany potřebné nasazení, které teď poslední tři zápasy předvádíme. Hráli jsme tam zkrátka hrozně, ale tou jednou výhrou v Boleslavi jsme si zvedli sebevědomí, věděli jsme, že to prostě jde a že to umíme. A v tom jsme pokračovali až do tohoto zápasu.“

O nejvyšší soutěži je zřejmě ještě předčasné mluvit, pokud by se však Kohoutům i nadále dařilo tak, jako doposud, jejich extraligový sen by začal nabírat čím dál tím reálnější rozměry. „Začali jsme určitě výborně, ale stále to nic neznamená. Máme před sebou ještě osm zápasů, a to je hodně, tam se může nějaký bod ztratit a může to být úplně jinak. Chomutov je za námi, „Bolka“ může dvakrát vyhrát a přiblížit se nám. Tudíž musíme pořád šlapat, jak šlapeme a urvat to,“ burcoval.

⇒ Piráti Chomutov

Sám Ondřej Švaňhal předpokládá, že se žádné z mužstev nebude chtít vidiny extraligy vzdát předem. Proto i následující utkání budou zřejmě obrovsky náročné. „Těžké to bude vždycky. Jsou to v podstatě všechno extraligové týmy a nikdo to nebude předem vzdávat, ve hře je ještě hodně bodů. Musíme počítat s tím, že každý zápas bude stejně těžký až do konce,“ předpovídal muž s číslem 24.

Vítězství domácí Mory přihlíželo na olomouckém zimním stadionu 4197 diváků. To sice bylo méně než na duel s Jágrovým Kladnem, avšak i tak byli příznivci Kohoutů po celý zápas hodně slyšet. „Atmosféra byla výborná. Nedošlo sice tolik lidí jako na první zápas, i tak ale došlo o dost více diváků než běžně v sezóně, takže my si to užíváme. Je jenom dobře, že lidé sem na zimák chtějí jít a nám se navíc daří. Doufám, že budou chodit i nadále,“ zakončil Švaňhal s přáním svůj rozhovor.