JUN: Potrestali jsme se zbytečnými fauly, mrzelo Jakuba Lehečku

Miroslav Fantal
O L O M O U C – Olomoučtí junioři v posledním domácím utkání základní části podlehli třineckým Ocelářům 1:3. Nepříznivým výsledkem se tak Kohouti připravili o možnost skončit druzí ve své skupině bojující o play-off. Jedinou branku Hanáků vsítil v polovině utkání Jakub Lehečka, na body to ovšem nestačilo. „Škoda, že jsme neproměnili další šance a nevyhráli jsme,“ mrzelo jej po utkání.

Juniorka ve veledůležitém souboji s Třincem odehrála vyrovnané utkání, ve druhé části se dokonce ujala jednobrankového vedení. Ve třetím dějství ovšem Oceláři dokázali manko smazat a během chvíle otočili skóre ve svůj prospěch. Olomoučtí v závěru zkusili hru bez gólmana, ale úspěšní nebyli. Naopak ještě jednou inkasovali.

⇒ Útočník Jakub Lehečka

„Dojmy po utkání nejsou moc dobré. Hráli jsme o druhé místo ve skupině, které jsme chtěli vybojovat, abychom měli přijatelnějšího soupeře do prvního kola play-off. Čtyřicet minut jsme hráli dobře, ale ve třetí třetině jsme si to nepohlídali a zbytečnými fauly jsme se potrestali,“ shrnul utkání do několika vět Jakub Lehečka.

Největším problémem domácího celku byly nevyužité příležitosti. Vždyť jen v prvních sedmi minutách šli Kohouti dvakrát sami na gólmana. „Měli jsme spoustu šancí, ale neproměňovali jsme je celé utkání. Už po první části jsme mohli vést 3:0 a bylo by téměř rozhodnuto. Bohužel to tak ale nebylo,“ smutnil po zápase Lehečka, který vedl svůj tým jako kapitán.

Přestože v prvním dějství Kohouti nevyužili několik dobrých příležitostí, díky výkonu svého gólmana drželi stále nerozhodný stav. „Celý zápas nás výbornými zákroky držel Honza Lukáš,“ pochválil člena reprezentační dvacítky.

Na první gólový moment se tak čekalo až do poloviny utkání, kdy brankový účet střetnutí načala olomoucká jednaosmdesátka. „Měli jsme tam akci, kdy jsme šli dva na jednoho, ale nepodařilo se nám to. Já jsem poté dostal puk do rohu, poslal jsem jej obránci, který vystřelil. Kotouč se odrazil od gólmana a já jsem to doklepl,“ vzpomínal na moment z devětadvacáté minuty Jakub Lehečka, který ovšem příliš důvodů k radosti neměl. „Škoda, že jsme neproměnili další šance a nevyhráli jsme. Mrzí nás to.“

Do konce základní části zbývá odehrát už jen jedno kolo, Kohouti ovšem stále neví, na kterého soupeře ve vyřazovací části narazí. Ve skupině B, která určí Hanákům mužstvo pro čtvrtfinále, je sice o vítězi rozhodnuto (Sparta Praha), o druhé místo se ovšem stále perou Chomutov a Liberec. „Ve druhé skupině je to ještě hodně zamíchané a ani my nevíme, kolikátí skončíme. Nejspíš to ale vypadá na Spartu nebo Chomutov,“ naznačil útočník Mory, kterému patří pátá příčka v kanadském bodování extraligy juniorů.

Základní část se uzavře již tuto sobotu, kdy Hanáci vyrazí na led Pardubic. Výsledek tohoto duelu rozhodne nejen o soupeři, ale také o výchozí pozici pro play-off. Přestože Kohouti už nemohou skončit ve své skupině druzí a ve vyřazovací části půjdou na první nebo druhý celek druhé skupiny, stále mohou jít do play-off v lepší pozici.

Čtvrtfinále, semifinále i následné finále se hraje na dvě vítězná utkání. Jako první začíná na svém kluzišti mužstvo, které skončilo po první části extraligy na hůře postaveném místě. A právě v tom je háček. Jak Sparta, tak Liberec skončily v této části až za Kohouty. Hanáci by tak v případě souboje s nimi byli paradoxně ve výhodě. Druhý a případný třetí zápas se již hraje u lépe postaveného mužstva.