JUN: Zlatý bod, i když škoda těch dvou, mrzelo Jakuba Lehečku

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C – Ve čtvrtek olomoucká juniorka podlehla na svém ledě Plzni 3:4 po samostatných nájezdech. Mora musela skoro po celý zápas dotahovat náskok soupeře, přestože byla v utkání lepším týmem. Nakonec se jí povedlo vydolovat aspoň bod. „Buďme rádi alespoň za ten bod. Je to však škoda, musíme se z toho ponaučit a příští zápasy vyhrát,“ tvrdil odhodlaně Jakub Lehečka.

Mora byla v souboji s Plzní po většinu střetnutí aktivnějším mužstvem, jenže se jí vůbec nevedlo v zakončení. To hosté jí dala lekci z produktivity.

„Celou první třetinu jsme hráli dobře, ale nevyužívali jsme šance. Soupeř hrál hodně z obrany a jezdil do protiútoků. Většinou mu to klapalo a využíval toho, což nás sráželo. My jsme kvůli neproměňování šancí a s přibývajícími minutami byli nervóznější. Chtěli jsme vyhrát, abychom si trochu pojistili play-off, ale nevyšlo to,“ litoval Jakub Lehečka.

⇒ Juniorský útočník Jakub Lehečka

Když Hanáci poprvé v letošní sezóně přivítali západočeský tým v kohoutí plecharéně, dokázali si z duelu s ním odnést jasnou výhru 7:2. Tentokrát však i přes velkou snahu Kohoutů si triumf připsali Indiáni.

„Byli jsme v tlaku, ale hráli jsme pořád po rozích, netlačili jsme se pořádně do koncovky. Když beci stříleli, nebyli jsme před bránou. Tam ale musíme být a musíme do ní dotlačit puk, třeba i s brankářem,“ hledal mladý útočník příčiny neúspěchu svého celku.

Lehečka se v utkání postaral o první trefu Olomouce, když z bezprostřední blízkosti dokázal prošťouchat puk skrze Příhodovy betony. „Dotlačil jsem tam puk tak tak. Byli jsme v tlaku, kdybychom se pak dostali do vedení 2:1, utkání by se asi zlomilo v náš prospěch. Zase jsme ale neproměnili šance, byli jsme hodně vylučovaní, soupeř tak navýšil náskok až na 3:1. Už to vypadalo hrozně. Šli jsme do závěru ale naplno, povedlo se nám vyrovnat na 3:3. Zlatý bod, i když škoda těch dvou,“ komentoval hodnotu získaného bodu dvacetiletý hokejista.

V polovině třetí dvacetiminutovky za jednogólové ztráty přišel pro Kohouty málem zlomový okamžik, neboť za naražení zezadu Jiří Jergl obdržel pět minut plus trest do konce utkání. Šance Mory na vyrovnání tak rapidně klesly, navíc když v oslabení jednou inkasovali. Přesto ale olomoucký tým přece jen vyrovnal.

„Vypadalo to špatně, ale naštěstí jsme se potom nepoložili. Měli jsme přesilovku pět na tři, kterou jsme rychle využili, pak i přesilovku pět na čtyři. Ještě jsme sice mohli rozhodnout v poslední minutě, ale buďme rádi alespoň za ten bod. Je to však škoda, musíme se z toho ponaučit a příští zápasy vyhrát,“ burcuje Lehečka.

O výsledku utkání nakonec rozhodly nájezdy, v nichž padlo poměrně dost branek. Z celkových šestnácti pokusů se střelci radovali sedmkrát, přičemž vítěznou trefu si připsali Západočeši. „Byly zajímavé, ale nájezdy jsou již o štěstí. Soupeř byl šikovnější, asi si ty dva body více zasloužil,“ připustil junior Mory.

Pro Olomouc však „pouze“ bod může být opravdu cenný, neboť v konečném důsledku by mohl mladé Kohouty poslat mezi osmičku nejlepších.

„Musíme se hlavně soustředit na sobotu, kdy zkusíme urvat nějaký bod ve Vítkovicích. Pak budou rozhodující zápasy s Plzní a Pardubicemi, chceme je zvládnout, abychom skončili do třetího místa. Chceme jít do play-off a uděláme pro to všechno,“ slibuje Lehečka.