Jan Knotek: Puk mi během sprintu hodně skákal. Mrzí mě, že to nebyl gól

Lukáš Losleben, Jakub Škoda
O L O M O U C - Hanáci i přes bojovný výkon nakonec s Třincem těsně prohráli. Tento výsledek mrzel i včerejšího oslavence JANA KNOTKA, jenž mohl na konci druhé třetiny poslat svůj tým po samostatném úniku do vedení. Jeho zakončení ovšem nakonec skončilo na brankáři Marku Mazancovi.

Proti Ocelářům sehráli kohouti vyrovnanou bitvu. Rozhodnutí přišlo až necelé tři minuty před koncem, kdy přesilovku využil hostující Milan Doudera. Ačkoliv Hanáci měli v závěru k dispozici přesilovou hru, vyrovnat se jim už nepodařilo. „Z diváckého hlediska to byl určitě pěkný zápas. Hrálo se nahoru-dolů. V první třetině jsme se pomaleji rozjížděli, ale od té druhé jsme měli lehčí převahu. Bohužel za stavu 1:1 jsme nedali ten rozdílový gól, proto Třinec vyhrál,“ hodnotil duel útočník Jan Knotek.

⇒ Útočník Jan Knotek

Všechno ale mohlo být jinak. Těsně před druhou sirénou se totiž právě centr s dvanáctkou na zádech řítil v oslabení zcela sám na Marka Mazance. Zakončení mu ovšem nevyšlo podle představ, a tak oba týmy odcházely do kabin za stále vyrovnaného stavu. „Já se nerad vymlouvám (úsměv), ale celý ten sprint jsem musel koukat na puk, jelikož neskutečně skákal. Soustředil jsem se tedy na to, abych vůbec vystřelil na bránu. Sice se to povedlo, ale gól z toho bohužel nebyl. Mrzí mě to, mohl jsem si zpříjemnit oslavu narozenin, ale bohužel,“ smutnil po zápase.

Celková produktivita byla jedinou kaňkou na jinak velmi dobrém výkonu olomouckých hokejistů. Tato skutečnost se projevila zejména ve třetí třetině, kdy byli usazeni v útočném pásmu soupeře, avšak i přes velké množství šancí se jim Marka Mazance překonat nepodařilo. „Já jsem tu devátým rokem a přijde mi, že se mě na tuto věc ptají novináři pořád. Samozřejmě, když prohrajete 2:1 a máte velké množství šancí, tak víte, že je to chyba,“ komentoval tuto problematiku Knotek.

Včerejší utkání sledovala poprvé v sezóně vyprodaná plecharéna, která kohouty hnala dopředu. Za fanouškovskou podporu byl odchovanec pražské Kobry velice vděčný. „Všiml jsem si toho. Bylo to znát, atmosféra byla úžasná. Proti Třinci to má vždy grády a myslím, že to předvedené hře pomohlo. Doufám, že tomu tak bude i v dalších zápasech,“ uzavřel.