Jan Lukáš po dalším skalpu Sparty: Hráli jsme dobře v obranném pásmu, to je klíč k úspěchu!

Daniel Fekets
P R A H A - O největší hvězdě dohrávky 42. kola mezi Spartou a Olomoucí nebylo pochyb. Brankář Mory Jan Lukáš kryl 34 ran soupeřova celku a svému mužstvu pomohl k vítězství 2:1 po nájezdech. V loterii o bod navíc jej překonal pouze David Tomášek.

„Velmi důležitá výhra před koncem základní části, protože teď jsme nějaké zápasy povedené neměli. Musíme to zase nastartovat. Doufám, že od zápasu na Spartě to zase pojede,“ začal s úsměvem Jan Lukáš své pozápasové hodnocení.

⇒ Brankář Jan Lukáš

Olomouc se dostala v první třetině do vedení. Na branku Dalibora Řezníčka však taktéž v přesilovce odpověděl Michal Řepík. Poté se hrál vyrovnaný hokej, ve třetí třetině ovšem měli Pražané více šancí. „Pár ran mě tam i trefilo, takže skvělé dva body. Cítil jsem se dobře. Pomohlo mi, jak jsme hráli v obranném pásmu. To je totiž klíč k úspěchu,“ hlásil.

Kohouti jsou tedy jediným týmem, který porazil Spartu v letošní základní části třikrát. „Kdybych věděl, čím to je, tak ji porazíme častěji. Asi se na to lépe dokážeme koncentrovat. Možná se proti takovým soupeřům i více vyburcujeme,“ popřemýšlel devětadvacetiletý gólman.

Dále pokračoval: „Možná nás trochu podcenili. Takhle ale musíme hrát a je jedno, kolik máme marodů, a kdo z toho vypadne. To je naše hra, kterou chceme praktikovat, a ke které se chceme vrátit. Vidíme, že ovoce nese.“

Do konce základní části zbývají ještě dva zápasy. V pátek Hanáci přivítají Třinec, o dva dny později zamíří do Litvínova. Situace je rozložena takto: pokud Olomouc uhraje alespoň tři body, zajistí si začátek předkola na domácím ledě. „Play-off je nová soutěž, každý si to chce zahrát. Za mě je asi jedno, kde začneme. Je to play-off a je jedno kde, co, jak, kdy. Prostě musíme vyhrát třikrát,“ burcoval rodák z Hané.

„Tato výhra určitě pomůže, ale je důležité, abychom hráli hru, kterou potřebujeme hrát. Poslední zápasy jsme z toho trochu vypadli, nebylo to ideální. My jsme prostě tým, který takto musí hrát, jinak bodovat nebudeme. V play-off potřebuješ udělat tři čtyři výhry a je jedno jak,“ doplnil.

Na ledě Sparty chybělo jedenáct hráčů olomoucké sestavy. Mora ale i s pěti juniory a jedním dorostencem dokázala vybojovat dva body. „Snažíme se jet pokaždé nadoraz, ale některé hráče máme out, takže i na tréninku se něco velmi těžko nacvičuje, protože ty hráče tam nemáte. Do play-off je ale týden, může se stát vše a snad se kluci dají dohromady,“ uzavřel Lukáš.