Jde do tuhého. Vynutí si Kohouti proti Plzni sedmý zápas?

Kristýna Nováková
V pátém zápase se plzeňským indiánům podařilo ve čtvrtfinálové sérii s Olomoucí získat mečbol. Ve čtvrtek se tak oba soupeři opět střetnou na Hané. Kohouti budou mít před domácím publikem jasný cíl – vyhrát a vynutit si rozhodující sedmý zápas. Utkání začne na Zimním stadionu v Olomouci ve čtvrtek 28. 3. od 17 hodin.

„Vyrovnaný duel, který byl ovlivněný našimi vyloučeními a naší střeleckou nemohoucností, která gradovala při přesilové hře pět na tři, při níž jsme jen dvakrát vystřelili,“ hodnotil úterní utkání na západě Čech trenér Zdeněk Moták. Ani jeden z týmů soupeři nedaroval byť jen milimetr ledu a na změnu skóre si diváci museli počkat až do 40. minuty, kdy se domácí ujali vedení. V závěru utkání to Hanáci zkoušeli s šesti bruslaři v poli, ale jejich útočné snažení zhatil faul. V následující přesilovce pak domácí korigovali stav utkání na konečných 2:0.

Kohouti se tak vůbec poprvé v této sérii nedokázali střelecky prosadit. Útočník Zbyněk Irgl však odmítá, že by se to mohlo podepsat na sebevědomí týmu. „V play-off se hraje na to, kdo vyhraje zápas, a ne na to, jestli dáte gól, nedáte gól, nebo kolik jich dostanete. Vůbec to nebereme tak, že se nedokážeme prosadit. Ale je to opravdu o tom, že branky dávat musíme,“ prohlásil.

Sám olomoucký sniper, jenž vyhrál střelecké statistiky týmu v základní části, na svou premiérovou trefu ve vyřazovacích bojích zatím čeká. Na svém kontě má zatím jeden bod za asistenci. „Já se necítím špatně. Možná kromě dvou prvních zápasů, kdy jsem nebyl příliš na puku, ale bohužel mi chybí góly,“ posteskl si.

V obou dvou domácích zápasech dokázali fanoušci v plecharéně vytvořit parádní atmosféru, již kvitovali všichni hráči. „Je to super. To, co tady fanoušci vytvoří, je neskutečné. Vážíme si fanoušků nejen za to, že fandí, když vyhráváme, ale že fandí i když prohráváme,“ ocenil fanoušky Irgl. I ve čtvrtek se tak dá očekávat, že zaplněné ochozy budou oním pověstným šestým hráčem, který tým požene za vítězstvím.

Z KABINY SOUPEŘE: Indiáni jsou krok od semifinále

Utkání na ledě Plzně se odvíjelo velmi podobně jako sobotní utkání v Olomouci. Po více než 40 minut drželi oba brankáři čisté konto, ačkoli šance byly na obou stranách. Na straně Olomouce byl ke gólu blízko Aleš Jergl, který ovšem vyražený kotouč nedokázal usměrnit do odkryté brány přesouvajícího se Frodla. Ve druhé třetině se pak musel plzeňský gólman hodně natahovat, aby vytěsnil nebezpečný střelecký pokus Petra Koloucha.

Také Branislav Konrád měl plné ruce práce. V první třetině musel likvidovat gólem zavánějící střelu Vojtěcha Němce a stejný hráč pak ve druhé třetině naservíroval kotouč před bránu Conoru Allenovi, jehož střelu bekhendem Konrád jen vyrazil před sebe, o dorážejícího Stacha se však naštěstí postarala olomoucká obrana.

V čase 41:16 se však domácí přece jen radovali z gólu po parádní kombinaci přihrávek na jeden dotyk usměrnil kotouč za brankovou čáru Jakub Pour. Kohouti dostali sedm minut před koncem zápasu možnost vyrovnat ve dvojnásobné početní výhodě. Přesilovka se jim však příliš nepodařila a krátce před jejím koncem navíc na trestnou lavici usedl Petr Kolouch, takže z početní výhody se zakrátko stala početní nevýhoda. Tu Plzeň dokázala využít a zásluhou Allena zvýšila na 2:0. Na to už svěřenci trenérského tandemu Tomajko-Moták nedokázali odpovědět a Plzeň se tak ujala vedení v sérii 3:2.

Obě předchozí playoff série s Plzní Olomouc prohrála poměrem 4:1 na zápasy, ať už tedy letošní ročník dopadne jakkoli, je jasné, že si červenobílí svou bilanci zlepší.