Jdeme si za šestkou, to je ta nejlepší motivace, má jasno Marek Laš

Matěj Mayer, Karolina Martinková
O L O M O U C – Po dlouhé reprezentační přestávce skočili Hanáci opět do víru extraligových utkání. Náročný týden, ve kterém je čekají hned čtyři zápasy, zahájili Olomoučtí na ledě Sparty, kde je čekala dohrávka 49. kola. V napínavém utkání, ve kterém Hanáci hned dvakrát dotahovali pražský náskok, nakonec rozhodlo prodloužení a povedená akce Jiřího Ondruška. „Týden jsme chtěli začít ziskem bodů. Získali jsme dva, takže jsme spokojení,“ řekl Marek Laš, střelec prvního olomouckého gólu v zápase.

Do utkání na ledě O2 Arény vstoupili lépe domácí, kteří se prosadili už ve čtvrté minutě zápasu. Branislava Konráda, který se vrátil z olympijských her, překonal po skrumáži před brankou Jan Buchtele. Hanáci však na tento gól našli odpověď, když se v přečíslení dva na jednoho po nahrávce Lukáše Galvase prosadil útočník Marek Laš. Vyrovnaný stav však nevydržel dlouho, Pražani šli opět do vedení díky trefě Jarůška. Po bezgólové druhé třetině se hned na začátku té třetí podařilo Olomouci srovnat zásluhou Bruna Mráze. Protože v základní hrací době již žádná branka nepadla, došlo až na prodloužení. V tom se ze zisku bonusového bodu radovali Hanáci poté, co obránce Jiří Ondrušek předvedl povedenou individuální akci, a ukončil tak utkání. Kohouti si z Prahy odvezli dva body za výhru 3:2 v prodloužení.

„Pro nás bylo důležité začít ten nabitý týden ziskem bodů. Získali jsme dva, takže jsme spokojení, protože každý bod nám pomůže,“ vidí výhru v prodloužení optimisticky Marek Laš. „Od začátku utkání byly šance na obou stranách, Sparta navíc měla v první třetině výhodu přesilové hry. Myslím si, že po šedesáti minutách hry byl remízový stav adekvátní dění na ledě,“ zhodnotil Laš průběh utkání.

Pro Hanáky bylo utkání na Spartě jen první ze čtyř, které je tento týden čeká. „Bude to ještě hodně náročné, ale každá výhra tým nakopne. Proto věřím, že ve středu budeme v plné síle,“ okomentoval Laš. Od posledního extraligového utkání uplynulo sedmnáct dní, Hanáci své síly naposledy poměřili s Pardubicemi 8. února. „Návrat do zápasového tempa nebyl po tak dlouhé pauze snadný, ale alespoň jsme doléčili zranění a pořádně si odpočinuli, takže jsme na závěr sezóny dobře nachystaní,“ vyjmenovával pozitiva olympijské přestávky šikovný útočník.

Po dvoubodové výhře nad Spartou se Kohouti usídlili na sedmém místě tabulky. Od šestého Zlína je dělí jediný bod. „Víme moc dobře, že šesté místo a jistota play-off je na dosah. Proto se teď díváme jen nahoru a jdeme si za tou šestkou, to je pro nás ta nejlepší motivace,“ poodhalil Marek Laš cíle olomouckého týmu.

Hanáky po dni volna čeká utkání na ledě Mladé Boleslavi, která je na 12. místě a na Olomouc ztrácí osm bodů.