Je tady první odveta sezóny! Na Hanou míří Plzeň

Petr Martínek
O L O M O U C - Kohouti v rámci Tipsport extraligy vstupují do druhé čtvrtiny základní části. Neděle 23. října od 17:00 bude patřit druhému střetnutí sezóny s Plzní. Vstupenky si můžete obstarat online v síti Ticketportal.

Řekl před zápasem - Matouš Menšík

V pátek hrála Olomouc doma s Litvínovem a vstup do tohoto utkání nebyl úplně dle představ svěřenců koučů Tomajka a Žabky. Přišla však druhá třetina, ve které soupeře zasypali čtyřmi góly a i přes tlak Vervy v závěrečné periodě zůstaly body na Hané. „Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. První třetina byla pro nás špatná, nestíhali jsme pohybem, špatně jsme rozebírali hráče a bylo tam dost přečíslení na nás. Zaplať pánbůh, že první třetina byla jen 0:1,“ řekl Matouš Menšík.

⇒ Útočník Matouš Menšík

„V kabině jsme si k tomu pověděli, že musíme hrát jinak, bruslit jinak. Ve druhé třetině se to zvedlo, tam jsme byli lepším týmem a otočili jsme zápas na 4:1. Třetí třetinu jsme si lehce zkomplikovali, když jsme dostali dva góly, ale závěr jsme odehráli velice solidně a pohlídali jsme si to,“ doplnil.

Neděle bude patřit první odvetě v sezóně. Předchozí vzájemné utkání vyšlo lépe Kohoutům v poměru 2:1.

„Myslím si, že Plzeň bude hrát jinak s novými trenéry, její tým je trošku obměněný. Hrajeme doma, budeme chtít určovat tempo hry a snažit se na soupeře vlétnout,“ shrnul hráč s číslem 13 na dresu.

To nejdůležitější o soupeři

Plzeň doufala, že ne moc přesvědčivé výkony z přípravy hodí za hlavu a začne novou extraligovou sezónu lépe. Ovšem, nestalo se tak. První zápas prohrála právě s Morou. Když Západočeši padli ve 2. kole ve Vítkovicích, vedení odvolalo trenérské duo Václav Baďouček - Miloš Říha. Postaralo se tak o rekord nejvyšší soutěže, poněvadž tak rychle žádný tým své trenéry nevyhodil.

První výhra a vůbec i první body přišly po vítězném západočeském derby s Karlovými Vary v 5. kole. Škodovka se k bodům dostávala i poté. Vyhrála v prodloužení nad Libercem, bod vybojovala v Brně a přesvědčivě 4:0 ovládla souboj s Kladnem. Avšak v posledních pěti zápasech to opět začalo lehce drhnout a uspět za tři body se povedlo Plzni jen nad posledním Litvínovem. V minulém odehraném duelu, který se konal ve čtvrtek v Českých Budějovicích, ztratili Indiáni dvougólový náskok a nabídli Motoru výhru, na kterou jihočeský celek čekal přesně měsíc.

Mezi posilami, které v létě přišly na západ Čech, byl i dánský útočník Nicolai Meyer. Vedení po něm sáhlo díky jeho vydařené sezóně v týmu Vienna Capitals, hrající mezinárodní ICEHL. Meyer se 48 body vyhrál kanadské bodování Vídně a celkově v soutěži obsadil 8. místo produktivity. Aklimatizace na Extraligu ale úspěšně neproběhla. Ze šesti odehraných utkání nezaznamenal ani jeden kanadský bod a vedení se s ním 17. října rozloučilo. Dánský útočník zamířil zpět do ICEHL, tentokrát do týmu Red Bull Salzburg.