Je to cenné vítězství, usmíval se po zápase s Kometou Tomáš Andris

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Staršímu dorostu se v přípravě poměrně daří. Na úvod zdolal v netradičním utkání Zlín, pak těsně podlehl Hradci Králové. V prvním domácím zápase vyzval soupeře, se kterým se bude setkávat i během sezóny, a to brněnskou Kometu. Už v polovině utkání vedli Kohouti nad Brnem o tři branky. Pod všechny tři výrazně podepsala druhá lajna, kde dostal prostor i Tomáš Andris. I jeho zásluhou si tak Olomouc mohla připsat další výhru.

Starší dorostenci si už během první poloviny zápasu dokázali vytvořit tříbrankový náskok, Kometa však utkání během pár minut druhé části zdramatizovala. Hanáci si však své druhé vítězství v přípravě pojistili čtvrtou brankou jen chvíli před koncem. „Zápas můžu hodnotit dobře, protože jsme vyhráli, ale mohlo to být lepší, co se týče hry dozadu. Dobře zachytali brankáři, jinak to mohlo být naopak. Myslím, že jsme hráli celkem dobře a nad Kometou je to cenné vítězství,“ těšilo Tomáše Andrise.

Utkání i tentokrát komplikovala nepřízeň počasí. Vzhledem k dešti se nad ledem uvnitř stadionu vytvořila hustá mlha. „Hraje se v tom špatně, ještě navíc, když je mlha. Není skoro vidět ani na spoluhráče, kteří jsou kousek od sebe. Není to jednoduché, ale dá se na to zvyknout,“ tvrdil.

Nově dostali prostor ve druhé lajně tři nováčci Olomouce, a to právě Tomáš Andris, Daniel Indrák a Dominik Liška. „Trénovali jsme spolu asi dvakrát, ale hráli jsme spolu poprvé a hrálo se nám dobře. My s Dannym si to ťukáme, co nejvíc to jde, někdy až moc a Lišák to tam trochu rozráží. Je to trochu takový bourač,“ usmíval se rodák z Valašského Meziříčí. „S naším výkonem jsem spokojený, ale vždycky to může být lepší,“ měl jasno.

Právě druhá formace se podepsala pod tři ze čtyř branek Olomouce. „První gól byl po tom, co mi Lišák (Dominik Liška) prostrčil puk u nich v pásmu. Já si to potáhl doprava, ale pak už to bylo moc, tak jsem to zkusil dát pod sebe a Danny (Daniel Indrák) to trefil do prázdné. U toho druhého jsme se rychle dostali z pásma, Danny s Lišákem jeli dva na jednoho a trefili tyčku. Pak se to ke mně odrazilo a nějak jsem to tam střelil. Už ani nevím, kde to bylo,“ smál se. „Ten třetí byl v přesilovce pět na tři, takže jsme to tam nějak dotlačili,“ popisoval gólové situace.

S přípravou mohou být Kohouti zatím spokojení. Na úvod v netradičním utkání porazili Zlín 4:2, pak těsně podlehli Hradci Králové 2:3. V dosud posledním zápase přehráli brněnskou Kometu 4:2. Výsledky ale hráči i trenéři zatím berou s odstupem. „Hrál jsem první zápas a kluky jsem předtím neviděl. Hráli ale prý dobře, takže můžeme být spokojení. Trenéři se nás snaží držet při zemi. Proti Kometě úplně nadšení nebyli. Říkali, že to může být lepší, ale nepitvali jsme se v tom. Zatím je to příprava,“ uznal sedmnáctiletý hokejista.

Zápas s Kometou příliš nepřipomínal typické přátelské utkání. Během něj totiž došlo hned na dvě bitky, za jednu z nich byli hráči odesláni rovnou do kabin. „Nejspíš to Kometa těžce nesla,“ uvažoval Andris. Kvality Brňanů, kteří patří do stejné skupiny v základní části, a budou tak soupeřem Olomouce i v sezóně, si ale Kohouti dobře uvědomují. „Proti takovému soupeři se hraje těžce. Jsou rychlí, většinou rychlejší než ostatní, hrají jinak a mají tam i lepší individuality,“ ocenil forvard, který už oblékal dres Nového Jičína, Vsetína i Valašského Meziříčí.

Po čtyřdenní pauze odehrají svěřenci trenérů Karla Berana a Jiřího Recha další utkání, tentokrát odvetu s Hradcem Králové. Tomáš Andris má o motivaci postaráno. „Těším se hodně, protože za Hradec hraje pár kamarádů, se kterými jsem hrál,“ dodal s úsměvem.