Je to krásná meta, ale trvalo to 20 let, odlehčil situaci stogólový Olesz

Petr Luzar

P L Z E Ň – I takové dny jsou. Kohouti po srdceryvném obratu proti Spartě přijeli v úterý na led plzeňské Škodovky, kde hodlali svou bojovnost potvrdit. Šance si Hanáci vytvořili, ale vše pochytal Miroslav Svoboda. Tedy skoro vše. V závěru upravil skóre na 6:1 útočník ROSTISLAV OLESZ. Říkáte si, že to už byla bezvýznamná branka? Ne tak docela. Pro Olesze se totiž jednalo o jubilejní 100. gól v extralize.

Pro útočníka Rostislava Olesze mělo utkání hořkosladký nádech. Na jedné straně Olomouc padla na plzeňském ledě 6:1, na stranu druhou sám vstřelil jubilejní 100. gól v nejvyšší české soutěži. Po zápase dokonce ani netušil, že na tento milník dosáhl. „Abych se přiznal, ani jsem nevěděl, že to byl můj 100. gól. Je to krásná meta, ale trvalo to 20 let (smích). Trochu to odlehčíme. Samozřejmě je to krásné. Syn bude mít určitě radost. Náš marketingový manažer mi už nachystal puk, který si syn doma prohlédne. Pokud zůstane u hokeje, tak má aspoň další metu, kterou bude chtít překonat,“ prohlásil rodák z Bílovce své plány s památným kotoučem.

⇒ Útočník Rostislav Olesz

Moru posledních sedm utkání trápí úvodní třetina, ve které v tomto měsíci zatím ani jednou neskórovala. Šance si hráči samozřejmě vytvoří, ale zakončení poslední dobou drhne. Kde vidí problém sám Olesz? „Těžko říct. Podle mě je to tím, že neproměníme tu šanci, kterou máme. Musíme se na to pořádně podívat, protože je pravda, že když hrajeme zápas doma, tak bychom měli vstřelit úvodní branku už v 1. třetině. Například z tlaku, který bychom si vytvořili,“ přiznává hanácký křídelník.

Skóre 6:1 sice může vypadat nemilosrdně, ovšem je třeba si uvědomit, že až tak jednoznačná záležitost to nebyla. Olomoučtí v průběhu prvních dvou dějství vystřelili na brankáře Svobodu dohromady 23 střel, což je slušné číslo. Kýžená kontaktní branka ale nakonec nepadla. „Musíme proměňovat šance, které si vytvoříme. Miroslav Svoboda je kvalitní gólman. Musím uznat, že od té doby, co se vrátil z marodky, tak šly výkony Plzně nahoru. Předzápasové informace jsme o něm měli, takže jsme věděli, jaké má silné stránky, nebo naopak, kde jsou jeho slabiny. Bohužel chytal i puky od modré čáry a všechny důležité šance nám zneškodnil,“ popsal Olesz důvody, proč to v Plzni nešlo.