Je to neskutečné, postoupit do čtvrtfinále, zářil po vyřazení Zlína Jakub Galvas

Martin Vavruša
Z L Í N – Předkolo je u konce! Kohoutům se podařilo zvítězit i v druhém utkání na ledě Beranů, když udrželi těsný náskok v divokém závěru třetí třetiny. Zlín dvakrát snížil na rozdíl jediné branky, ale vyrovnání Mora nedopustila. „Řekl bych, že takový zápas jsem ještě nezažil. Ale ubránili jsme to. Samozřejmě, že takové závěry by se stávat neměly, ale hlavní je, že jsme vyhráli,“ přiznal po zápase Jakub Galvas.

Ve čtvrtém utkání předkola se Kohoutům vůbec poprvé podařilo vstřelit úvodní branku, a po celý zápas na nich byla vidět větší pohoda. Ve třetí třetině svůj náskok navýšili, ale v závěru se ještě museli strachovat o výsledek. Zlín se dvakrát prosadil a dvakrát dotáhl vedení Hanáků na rozdíl jedné branky. I tak ale Olomouc náskok udržela a mohla se radovat z postupu do čtvrtfinále. „Je to nesmírně skvělý pocit už jen proto, že jsme vyhráli dva zápasy po sobě venku. Je neskutečné, být v play-off a postoupit dál, do čtvrtfinále. Jsou to pro mě první vyřazovací boje a jsem za to nesmírně rád, je to super,“ sršel radostí Jakub Galvas.

Zlom v průběhu předkola přitom podle slov olomouckého obránce nastal už v předchozím utkání, kdy se Hanákům podařilo zvítězit 2:1 a stejným poměrem se ujali vedení v sérii. „Byli jsme díky tomu více v klidu a nemuseli jsme nikam spěchat. Navíc se nám podařilo hned v první třetině skórovat na 1:0, takže jsme se uklidnili, výborně jsme hráli dozadu a zvládli jsme to. Pustili jsme je jen k těm dvěma gólům, jinak k ničemu. Pak jsme měli nějaké přečíslení nebo přesilovku, to se nám podařilo využít a jsme jenom rádi, že jsme to urvali,“ těšilo hráče s číslem 79 na drese.

⇒ Obránce Jakub Galvas

Zápas za dlouhých padesát pět minut nabídl jen dvě branky, v závěru se s nimi ale roztrhl pytel a v posledních pěti minutách padly hned tři další góly. „Řekl bych, že takový zápas jsem ještě nezažil. Ale ubránili jsme to. Samozřejmě, že takové závěry by se stávat neměly, ale hlavní je, že jsme vyhráli,“ připustil osmnáctiletý obránce.

Obě branky Zlína přitom musel potvrdit až videorozhodčí. „U druhého gólu jsem si myslel, že byl puk ještě na čáře, a že by to nemuselo platit, ale bohužel rozhodčí uznal oba, takže asi byly. Ale jsem rád, že jsme to urvali. A škoda těch nervů na konci, ale teď jsme si oddechli,“ popisoval závěr zápasu ostravský rodák.

Jako další soupeř tak čeká Hanáky Plzeň, která suverénně vyhrála základní část. Olomouc, ale bude povzbuzená úspěchem z předkola. „Před sezónou nás nikdo neměl za hlavní adepty na čtvrtfinále, ale myslím, že postupem času, tím že jsme byli pořád na šestém místě, jsme se mezi ně dostali. Byla škoda, že jsme neproklouzli hned do toho čtvrtfinále, ale je dobré i to, že jsme prošli přes předkolo a jsme trochu rozehraní. Je to výhoda, vyhráli jsme tři zápasy, a myslím, že na Plzeň můžeme jít s klidnou hlavou a hrát o co nejlepší výsledek. Samozřejmě se pokusíme urvat to i podruhé, každý chce co nejdál,“ řekl po postupu do čtvrtfinále Jakub Galvas.