Je to podobné jako v juniorce, jen náročnější, hodnotil přípravu Kořenek

Martin Vavruša
O L O M O U C – Kromě stálic v olomouckém týmu a čerstvých posil se na prvním tréninku objevila také pětice juniorů a mezi nimi i talentovaný útočník Matěj Kořenek. Devatenáctiletý hokejista si návrat na led užíval, připustil však, že je příprava s áčkem od začátku náročnější než s juniory. „Jsme rozdělení do dvou skupin asi po dvanácti a ta cvičení tak jdou hrozně rychle za sebou,“ vysvětlil největší rozdíl mezi přípravou v obou kategoriích.

V pondělí 22. července se olomoucký A-tým podíval vůbec poprvé před novou sezónou na ledovou plochu. Mezi třiadvaceti hráči do pole se objevila také trojice juniorů, včetně devatenáctiletého Matěje Kořenka. „Na ledě jsem byl asi po dvou měsících, a i když to trvalo jen 45 minut, tak to bylo hrozně náročné. Aspoň pro mě. Jsme rozdělení na dvě skupiny po dvanácti, a ta cvičení tak jdou hrozně rychle za sebou, takže skoro nemáme pauzy a je to v hrozném tempu,“ svěřil se Kořenek po tréninku.

Další rozdíly mezi přípravou juniorky a áčka už ale hledal marně. „Moc se to neliší. Juniorka dělá trochu jiná cvičení a má to taky hodně náročné, ale je jich asi pětadvacet na ledě, takže to nejde tak rychle po sobě. Tady jsme rozdělení na ty dvě skupiny, takže tady je to takové víc pestřejší,“ vysvětlil devatenáctiletý útočník. „Suchá příprava byla taky hodně podobná. I v juniorce už jsou nějací chlapi, takže to už se moc neliší, makáme všichni stejně,“ dodal.

O možnostech jeho působení u áčka už během následující sezóny se Kořenek s trenéry zatím nebavil, určitě by ale takovou příležitost uvítal. „Zatím o ničem nevím, možná jen zasáhneme do nějakých přípravných zápasů tak jako loni. Ale jak to bude v sezóně vůbec nevím. Určitě bych byl rád, kdybych se tam podíval a nasbíral nové zkušenosti,“ řekl olomoucký junior.

V mládežnických kategoriích Kořenek zářil nejvíce s Davidem Kalačem po boku. Zda jejich cesty povedou společně také do olomouckého áčka, to však ukáže až čas. „Určitě by to bylo hodně pěkné. Hrajeme spolu už od čtyř let, kdy jsme začínali ve Šternberku. Já jsem pak šel do Uničova a David do Olomouce, ale zase jsme se tady potkali. Jde nám to spolu super. Minulý rok jsem měl ale zranění, měl jsem vyhozené rameno a tři čtvrtě roku jsem nehrál. Pak jsem se vrátil a rameno si vyhodil zase právě Jack (David Kalač), takže jsme teď spolu dlouho nehráli,“ prozradil Matěj Kořenek.