Je to škoda, v prodloužení jsem mohl rozhodnout, posteskl si Karel Plášek

Petr Martínek, FOTO: Vít Golda
B R N O - I druhé letošní moravské derby vyznělo lépe pro Kometu, která vyhrála v gólově chudém utkání 1:0 po samostatných nájezdech. První návrat do známého prostředí má za sebou útočník KAREL PLÁŠEK.

Olomoucký křídelník vyzdvihl práci maskovaných mužů a zároveň zareagoval na své brzké vyloučení, které přišlo již ve 2. minutě hry: „Neproměňovaly se velké šance a brankáři to dobře odchytali. Já sám jsem neměl ideální vstup do zápasu, to si žádný hráč rozhodně nepřeje. Byly to dvě minuty hrůzy.“

Plášek byl vybrán i na samostatné nájezdy. Jeho pokus v páté sérii se však neujal, Dominik Furch jej vychytal. „Zkoušel jsem to dát mezi nohy, bohužel se to nepovedlo. Já jel po rozhodnutí trenérů, sám jsem si to neurčil,“ popsal mladý útočník.

Rodák z Přerova ještě dvě sezóny nazpět oblékal dres brněnské Komety. Návrat do prostředí, které dobře zná, se tak stal pro něj mimořádný. „Byl jsem tady poprvé jako host, bylo to hodně zvláštní. S bývalými spoluhráči jsem se od svého odchodu ještě neviděl. S Martinem Zaťovičem jsem si tam během rozcvičky něco řekl. Utkání jsem si užil, ač si myslím, že to byl z mé strany nejhorší zápas, který jsem zatím za Olomouc odehrál,“ litoval Plášek.

Posila Mory měla v prodloužení velkou šanci rozhodnout v samostatném úniku, proti byl ale gólman domácího týmu. „Je to škoda, mohl jsem rozhodnout a mohli jsme mít dva body. Při úniku jsem spíše improvizoval, ale v nájezdech jsem měl promyšlené, jak pojedu. Akorát to bylo špatně provedené a nespadlo to tam,“ pokrčil rameny.