Je to tady! Kohouty čeká velká prověrka s účastníkem ruské KHL

Zuzana Spurná
O L O M O U C – To, na co se olomoučtí fanoušci i hráči dlouho těšili, je tady! Na Hanou dorazí v rámci svého evropského putování účastník ruské KHL, Admiral Vladivostok. Kohouti mají za sebou teprve tři přátalská utkání, a tak pro ně bude ruský výběr velkou prověrkou. S týmy z KHL však mají Hanáci zkušenosti už z minulosti a motivace je velká. Atraktivní utkání s Vladivostokem začíná netradičně v pátek už v 16 hodin.

Tři odehrané zápasy, dvě výhry. Kohouti v odvetě před vlastními fanoušky porazili Jihlavu a připsali si další cenné vítězství. O snadný zápas ale rozhodně nešlo. „Trošku nás trápí, že jsme zatím gólů moc nedali, ale pořád je to začátek přípravy. Hráli jsme teprve tři zápasy, některé jiné týmy jich mají odehraných pět nebo šest, některé i víc. Děláme teď nějaké nové věci, na které nejsme zvyklí, a taky si myslím, že Jihlavu hodně podržel gólman. V první třetině jsme mohli vést klidně 3:0 nebo 4:0. Pak to ale přeskočilo na stranu soupeře a docela jsme se trápili,“ přiznal Martin Vyrůbalík.

Hanáci se v přípravě zatím prezentují dobrým výkonem, ale i když je výhry těší, těsné výsledky by chtěli změnit. „Výsledky zatím nemusí nic naznačovat. Trénujeme nějaké nové věci, zvyšujeme zatížení. Samozřejmě bychom ale chtěli dávat víc gólů než dva. Na trénincích pro to děláme maximum,“ potvrdil olomoucký kapitán.

⇒ Obránce Martin Vyrůbalík

Po dvoudenní pauze čeká olomoucké áčko zřejmě neatraktivnější utkání přípravy. Na led stařičkého zimního stadionu přicestuje tým z KHL, a to Admiral Vladivostok. „Bude to zase něco jiného. Měli jsme hrát se Slovanem, což nevyšlo, ale tohle bude typicky ruské mužstvo. Myslím, že budou mít všechno založené na bruslení a bude záležet na rychlosti. Řekl bych, že to bude hokejovější zápas. Určitě se těšíme, protože to bude mít zase jiný rytmus. Budeme si na jejich hráče muset dávat pozor, ale věřím tomu, že budeme připravení a dáme víc než dva góly,“ řekl odhodlaně.

Vladivostok není prvním soupeřem z KHL, se kterým se Kohouti v minulosti setkali. Na vlastním ledě změřili síly s rižským Dinamem, na turnaji v Jihlavě se v minulém roce potkali s Chabarovskem. Zkušenosti tedy nasbírali, rozdíl mezi českou extraligou a KHL je však stále znát. „Rusové začínali asi o dva nebo tři týdny dříve než my, takže jsou v podstatě ve finálové fázi. Je to jiný styl, rychle se bruslí a i technicky jsou na tom dobře. Mají spoustu mladých hráčů, takže to pro nás starší může být těžší. Určitě je to ale dobrá příprava na mistrovské zápasy,“ uvědomoval si zkušený obránce.

Z KABINY SOUPEŘE: Po vzoru jiných týmů se i Vladivostok připravoval v Evropě

Není tajemstvím, že si ruské týmy pro svou letní přípravu často volí i Evropu. Jejich oblíbenou destinací je už několik let i Česká republika, tuzemské týmy se totiž v atraktivitě přípravy často předhání a účastníky KHL vyhledávají. Vladivostok ale kromě České republiky procestoval také Slovensko a Německo.

Prvním soupeřem Rusů se stal německé Eisbären Berlín. Účastník německé DEL ruský výběr možná trochu zaskočil a slavil výhru 3:2. Vladivostok se pak potkal se soupeřem ze své soutěže a proti bratislavskému Slovanu slavil těsnou výhru 3:2.

Pak už se ruští hokejisté přesunuli do České republiky a v rámci finišování přípravy na start Kontinentální hokejové ligy vyzvali Pardubice. Dynamo před svými fanoušky odehrálo velmi dobrý zápas a zaslouženě slavilo výhru 4:3.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Sergej Světlov
Hala (kapacita): Fetisov Arena (5 500)
Poslední utkání: Prohra s Pardubicemi 3:4