Jeden za všechny, všichni za jednoho! Byli jsme jako rodina, vzpomínají junioři

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Juniorce šlo v letošní sezóně jen stěží něco vytknout. Tým pod vedením trenérů Karla Berana a Milana Ministra předváděl výborné výkony. To vše ale nezačalo až na ledě, ale mnohem dřív. Junioři už od letní přípravy dřeli a jejich poctivost a nadšení se jim vrátilo mezi mantinely. V tabulce nejvyšší juniorské soutěže patřili během celé sezóny mezi nejlepších pět týmů, tabulku nadstavby pak dlouho vedli. Po sedmi letech se tak juniorka probojovala do play-off. Radost z účasti ve vyřazovacích bojích však bohužel zhatila aktuální situace nejen v České republice, ale i ve světě. Sezóna juniorů tak předčasně skončila, parta kolem kapitána Petra Madera se ale shoduje, že na tenhle ročník nepůjde jen tak zapomenout.

Takové výkony, jaké předváděli junioři v letošní sezóně olomoucký zimní stadion dlouho nepamatoval. Nadšená parta se vrhala po hlavě do každého utkání a trenéři tak, až na pár výjimek, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky, měli důvod pouze ke chvále. A tou nešetřili. I samotní hráči si uvědomovali, že tenhle ročník má opravdu velký potenciál. „Sezóna byla podle mě jedna z nejlepších, co jsem zažil. Je škoda, že nám to skončilo takhle, ale zdraví je přednější, takže nikdo z nás se nemůže zlobit. Byla to jízda a vzpomínky budou jen dobré. Na tu partu, kterou jsme si vytvořili nikdy nezapomenu,“ uvědomoval si Matěj Tomajko.

K šikovnému útočníkovi se přidali i jeho další spoluhráči, kteří mohli jen souhlasit. „Byla to úžasná sezóna se skvělou partou, která makala a dřela hned od suché přípravy až do posledního dne sezóny, a proto jsme hráli skvělý hokej, protože jsme nevypustili jediný metr. Bohužel obrovská škoda, že se nám přerušilo play-off, na které jsme se všichni ohromě těšili. Sezóna by byla o to krásnější. Ale tohle my bohužel neovlivníme. Tuto sezónu jsem vyrostl jak herně, tak lidsky. Díky kluci,“ řekl dojatě Jan Štědrý.

Jeho slova potvrdil i Ondřej Tichý, který se v letošním ročníku dočkal i prvních branek v dresu juniorky. „Na tuhle sezonu budu určitě vždy vzpomínat v nejlepším. Už od letní přípravy jsme všichni makali, a to i po celou sezónu. To, jak se nám dařilo, byla naše odměna. Velkou zásluhu na tom měli i trenéři, kteří odvedli výbornou práci. Jediné co mě mrzí je to, že jsme si s tak dobrým týmem nemohli vyzkoušet play off a ukázat všem ostatním, že na to tento rok máme. Myslím si, že kdyby se hrálo dál, dotáhli bychom to daleko,“ byl přesvědčený sedmnáctiletý forvard.

Přesto, že Tobiáš Handl dělil svůj čas mezi juniorku, áčko a reprezentaci, i pro něj zůstane juniorská sezóna výjimečnou. „Na sezónu budu vzpomínat, hodně pozitivně, takovou jsem snad nikdy nezažil vsechno klapalo na jedničku,“ usmíval se vždy dobře naladěný reprezentant.

A co bylo pro juniory v letošní sezóně tím, co by opravdu vyzdvihli? Už v průběhu ročníku se všichni shodovali na výborné partě a právě kolektiv často chválili i trenéři. „Co bych vyzdvihl? Určitě ten kolektiv, tu partu. Nikdy jsem nezažil lepší tým a myslím, že ostatní to mají stejně. Na střídačce a na všech trénincích jsme se hecovali a podporovali. A to je nejvíc. Byli jsme jako jedna velká rodina. Myslím, že zážitků máme hodně, ať už mimo hokej, tak v hokeji. Bude se na to hezky vzpomínat,“ nešetřil chválou Matěj Tomajko.

„Měli jsme skvělou partu, která držela pospolu celou sezónu, plnili jsme svoje povinnosti a za to se nám to vracelo na ledě. A samozřejmě i trenéři, kteří nám k těm výkonům enormě pomohli. Hráli jsme spoustu super zápasů, ale pamatuji si nejvíc ten poslední, který jsme museli vyhrát, abychom měli play-off. Drželi jsme spolu, povzbuzovali se a ten zápas vybojovali. A myslím si, že bylo rozhodnuto už před zápasem, protože z nás byla cítit ta chuť na každém metru v šatně,“ vylíčil emotivní momenty Jan Štědrý, který obléká olomoucký dres už třetím rokem.

„Určitě bych vyzdvihl náš týmový charakter. Myslím si, že jsme se drželi motta ´jeden za všechny a všichni za jednoho´ , což jsme dokázali i v posledním zápase s Třincem,“ přitakával svým spoluhráčům Tobiáš Handl.

„Chtěl bych vyzdvihnout poslední zápas proti Třinci, který jsme chtěli strašně vyhrát a dostat se do play off. Zápas byl z naší strany výborný. Ale nebyl to jen tento zápas. Každý byl odbojovaný. Měli jsme letos super partu, na každém utkání jsme se povzbuzovali, co to šlo a hráli jsme jako jeden dým. Proto si myslím, že se nám dařilo, jak se nám dařilo,“ dodal Ondřej Tichý, který tak zřejmě našel i klíč k letošním skvělým úspěchům juniorky.