Ještě to nebylo ideální, ale je na čem stavět, hodnotil svůj návrat Petr Strapáč

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Utkání s Kometou nejsou nikdy jednoduchá. Ani dosud poslední derby nebylo výjimkou. Petr Strapáč a Lukáš Klimek tak zažili poměrně náročný návrat do sestavy. Vyrovnaný zápas dvou moravských rivalů nakonec rozhodovalo až prodloužení. Petr Strapáč má ale jasno, nejen díky povedenému prodloužení si Kohouti zasloužili vyhrát. A jeho výkon po dlouhé rekonvalescenci? Je na čem stavět!

Utkání s brněnskou Kometou rozhodovaly maličkosti. Vedení se sice už v první třetině ujali hosté, Kohouti ale dokázali ve druhé dvacetiminutovce srovnat krok. Vyrovnaný zápas nakonec muselo rozhodnout prodloužení. A v tom se lépe vedlo Olomouci. „Myslím, že jsme odehráli celkem slušný zápas. Remíza po šedesáti minutách byla podle mě zasloužená. Naštěstí se nám v prodloužení povedlo ujet do přečíslení a zápas rozhodnout,“ byl rád Petr Strapáč.

Těsně před koncem základní hrací doby to ale mohli být hosté, kterým by připadly všechny tři body, když chyby Kohoutů využil zkušený Klepiš. Konrád ale dokázal celou situaci zachránit. V prodloužení pak trestala chybu hostů dvojice, která sama v minulosti oblékala dres Komety, a to Tomáš Dujsík a Jan Káňa. Právě produktivní Káňa byl tím, který v přečíslení dva na jednoho vystřelil Hanákům bod navíc. „Vyhráli jsme buly, hráli jsme aktivně a snažili jsme se Kometu moc nepouštět na puk. Pak z toho vyplynulo to přečíslení, a tam se nám to povedlo rozhodnout,“ oddechl si.

⇒ Útočník Petr Strapáč

Jihomoravský tým prošel před zápasem s Olomoucí výraznou obměnou, chyběl například zkušený obránce Ondřej Němec. To, že to ale ani tentokrát nebylo s ambiciózní Kometou jednoduché, přiznal i Petr Strapáč. „Vždycky je to těžký zápas. Mají výborný mančaft, takže jsem rád, že jsme zápas zvládli,“ ocenil kvality soupeře.

Olomoucká stálice se vracela do sestavy po dlouhé pauze zapříčiněné vleklým zraněním. „Pauza byla dlouhá. Odehrál jsem vlastně jen dva přípravné zápasy. Měl jsem hrát už proti Litvínovu, ale bohužel se to protáhlo. Myslím si ale, že jsem se na to v prosinci dobře připravil a že i na zbytek sezóny budu dobře připravený,“ doufal jednatřicetiletý hokejista.

Přesto, že patří Petr Strapáč už ke zkušeným hráčům, dlouhá zápasová pauza nebyla nic příjemného. „Možná tam nějaká nervozita byla, ale myslím si, že na to, jak dlouhou dobu jsem nehrál, jsem to odehrál docela dobře. Ještě to nebylo ideální, ale myslím si, že je na čem stavět,“ řekl odchovanec Vítkovic.

Nervozita ale brzy opadla a olomoucká jednačtyřicítka se vrátila i k tomu, co ji zdobí. Osobní souboje totiž nejsou Petru Strapáčovi ničím cizím. Během utkání se tak dostal i do několika strkanic, včetně Petera Muellera. „Jak jinak hrát na takové hráče. Snažit se jim to trošku ztížit, aby neměli tolik času a samozřejmě, aby je to taky trochu bolelo. Samozřejmě v rámci pravidel a ne nějak zákeřně. Tihle hráči nesmí mít čas a musí být pod tlakem. Myslím, že se nám povedlo držet je dál od naší brány a nějak na uzdě,“ vysvětlil.