Jiří Ondrušek se vsadil se zástupcem Radegastu, že Mora postoupí do extraligy

O L O M O U C – Stejně jako v letech minulých se i letos uzavřela sázka mezi hráčem HC Olomouc a zástupcem pivovaru Radegast o to, jak moc bude Mora úspěšná v play-off a baráži. Pokud se Kohoutům povede postoupit do extraligy, uklidí Michal Kučera, zástupce Radegastu, šatnu áčka a střídačku. Kdyby se ale Hanáci do extraligy neprobojovali, musel by Jiří Ondrušek vyčistit pivní tank.

Sázka se zástupcem Radegastu před play-off je už v olomouckém klubu tradicí. Zatím se vždy radoval člen pivovaru, a do práce tak musel jít hráč Mory. Jiří Ondrušek ale věří, že letos tomu bude konečně jinak. „Je to vysoký cíl a cesta k němu bude hodně trnitá. Ale věřím, že když zabojujeme a požene nás plný stadion, můžeme uspět,“ řekl olomoucký obránce.

Pokud by Kohouti do extraligy nepostoupili, čeká ho pořádná šichta v pivovaru Radegast. „Mytí tanků v ležáckém sklepě není snadná práce, pivovarníci ji provádějí ručně. V tancích pivo zraje několik týdnů při optimální teplotě 0-1 °C a jejich důkladné vyčištění je nutné provést před každým naplněním,“ přibližuje případný úkol beka Mory manažer pivovaru Radegast Ivo Kaňák.

Olomoučtí hokejisté zvládli základní část první ligy na výbornou a nový systém baráže o extraligu jim dává větší šanci k postupu do nejvyšší soutěže než v minulých ročnících. Sázka tedy není pro Ondruška rozhodně předem prohraná. A zástupce Radegastu Michal Kučera tuší, že úklid by vůbec nemusel být snadnou záležitostí. „Asi nejsem schopen domyslet, co by si na mě hráči nachystali. Ale samozřejmě bych dostál svému závazku a šel do toho,“ uvedl Kučera.