Jsem rád, že jsem to prolomil, řekl o svém prvním gólu za A-tým Adam Rutar

Lukáš Losleben, Simon Vejtasa
O L O M O U C – Druhý zápas během osmi dní proti stejnému soupeři. Kohouti se podruhé utkali s Vítkovicemi, tentokráte na ledě Ostravar arény. Zápas skončil opět po základní hrací době nerozhodně, nicméně zde došlo i na nastavený čas, ve kterém Olomoučtí urvali vítězství. Podíl na tomto úspěchu měl i mladý obránce ADAM RUTAR, jenž zařídil vyrovnávající branku.

Hanáci sice prohrávali od jednadvacáté minuty, nicméně poté se dostal ke kotouči Adam Rutar, který nekompromisně vyrovnal. „Stejnou kličku jsem zkoušel už předtím, ale nevyšlo mi to, nicméně napodruhé už jsem na brankáře vyzrál a zasunul to za něj,“ popsal svůj gólový moment.

Pro devatenáctiletého obránce se jednalo o premiérovou trefu v A – týmu, která ho samozřejmě velice potěšila. „Mám radost, že jsem to prolomil, určitě je to povzbuzení do dalších zápasů,“ konstatoval. Kotouč, jimž překonal brankáře Daniela Dolejše, si ovšem na památku neschoval.

Narozdíl od předchozího utkání, jež se neslo ve znamení častých strkanic, zvolili rozhodčí přísnější metr a převážně v první třetině často vylučovali. „Některé fauly nejspíše nebyly, jiné zase ano, nicméně není na nás to posuzovat. Naším úkolem je hlavně předvádět výkony na hřišti,“ komentoval časté tresty bek se čtyřkou na zádech.

Na Adama Rutara vsázeli často trenéři během přípravných utkání, kde se střídal s různými spoluhráči ve více lajnách. „Mně je celkem jedno, s kým hraju, kluci mě vždycky podrží a pomohou mi, nedělal si starosti s nasazováním do formací. Zároveň by ale byl rád, kdyby podobné příležitosti dostával častěji. „Chtěl bych určitě hrát stabilně, nicméně to bude těžké, jelikož tu jsou opravdu kvalitní beci,“ připustil skromně.

O tom, zda se ukáže na extraligových bojištích hned od úvodních kol, nechtěl rodák ze Šumperka moc polemizovat, nicméně doufá, že se na ledě objeví. „Uvidím, jestli nastoupím, nicméně budu opravdu rád, když se to povede,“ uzavřel.

#VšeciSpolu