Jsem rád, že jsem to trefil, ale byl to těžký zápas, prohlásil navrátilec Škůrek

Kristýna Nováková, Jan Meichsner
T Ř I N E C – Poprvé po druhé reprezentační přestávce letošní sezóny vyjeli olomoučtí hokejisté na led, a to hned proti momentálně nejlepšímu celku tabulky z Třince. Kádr Kohoutů před pauzou trápila rozsáhlá marodka, která trenérům dělal vrásky na čele také před tímto zápasem. Ze seznamu zraněných si ovšem mohli jedno jméno škrtnout, a to obránce Davida Škůrka, jenž se po měsíci vrátil do sestavy Olomouce a svůj návrat hned korunoval gólem.

Pětadvacetiletý bek se do sestavy vrátil po více než měsíci, od poloviny listopadu totiž léčil zranění ruky. A byl to právě rodák ze Šternberka, kdo vsítil první gól Mory. „Je fajn, že jsem to trefil, ale byl to těžký zápas po takové době,“ uznal urostlý obránce. „Důležité bylo buly. Bruno to na mě posunul z jedničky a já jsem to měl otevřené, tak jsem to zkusil napálit. Honza Knotek tam stál, tak jsem to musel trefit,“ popisoval situaci před prvním gólem Olomouce.

⇒ Obránce David Škůrek

Škůrek svou trefou ve druhé třetině vyrovnal stav zápasu na 1:1, o chvíli později se ale Třinec opět ujal vedení a do konce druhého dějství dokázal přidat ještě jeden přesně mířený zásah. „Je to velká škoda, trochu nás to zvedlo, ale dostali jsme dva blbé góly. V obranném pásmu jsme měli binec, nechali jsme tam dva jejich volné soupeřovy beky a z toho pramenily jejich dva-tři góly,“ komentoval Škůrek druhou třetinu.

Ve třetím dějství pak Slezané přidali další gól a vypadalo to, že je rozhodnuto. Olomouc se všem s nepříznivým stavem zápasu nechtěla smířit a bojovala až do posledních vteřin zápasu. Dvě minuty před koncem snižoval Bruno Mráz, to však bylo ze strany hostů všechno. „Třinec hrál aktivně dopředu, mohli jsme spoléhat jen na brejky. Vždycky nám tam chyběla přesnost dávali jsme si nepřesné přihrávky, které nám znesnadnily zakončení,“ chválil hokejista s číslem 3 soupeře. „Mají pohodu na hokejkách, věří si. Obránci podporují útok, kříží se v útočném pásmu a nám dělalo velké problémy si je rozebrat. Vždycky tam vyplaval volný hráč a odnesl to do brány.“

Olomoučtí hokejisté se před tímto zápasem museli vyrovnat hned se dvěma nepříznivými okolnostmi. V prvé řadě se jedná o rozsáhlou marodku, která Kohouty trápí už od listopadu. Před zápasem proti Ocelářům na seznam navíc přibyli Tomáš Dujsík a Zbyněk Irgl. „Je to škoda, chyběli nám klíčoví hráči, ale na to se nesmíme vymlouvat. Šance si umíme vytvořit, a když je vytvoříme, tak je musíme proměnit,“ ví Škůrek.

Druhou nepříjemností pak byla závada na chladicím systému ledu v Plecharéně, kvůli které byl odložen středeční zápas s Karlovými Vary a Mora tam musela několik dní využít azyl na zimním stadionu v Uničově. „Byli jsme tam dvakrát, ale už je to v pořádku. Každopádně to bylo zpestření. Naštěstí to nebylo daleko, jen asi 20 minut cesty,“ řekl olomoucký odchovanec.

Stejně jako v předchozích zápasech i tentokrát za Kohouty nastoupilo několik juniorů. V obraně to byli Matúš Hlaváč s Tomášem Dajčarem a v útoku Tobiáš Handl, který se představil už začátkem prosince proti Zlínu. „Moc jsme jim nepomohli. Popasovali se s tím hodně statečně. Nedělali chyby, věřili si a zvládli to v pohodě. Klidně by mohli dostávat víc prostoru,“ chválil své mladší spoluhráče Škůrek.