Jsem takový váhavý střelec, smál se Petr Strapáč

Kristýna Nováková, Martin Vavruša
O L O M O U C – Byl u prvního gólu Hanáků a potom sám rozhodl utkání. To je vizitka Petra Strapáče z nedělního utkání proti Karlovým Varům. V něm sice Kohouti po prvních 20 minutách vedli 2:0, na začátku druhého dějství však Západočeši vyrovnali a zápas zdramatizovali. V koncovce se ale přece jen radovali domácí, kteří tak poskočili na 4. místo tabulky.

Pro Petra Strapáče to byl zároveň první letošní zápis do střeleckých tabulek. „Určitě jsem rád, že to tam konečně padlo. V předchozích zápasech jsem měl nějaké šance, ale nepadlo to tam. Jsem rád, že jsem to konečně utnul a o to víc mě to těší, že to byl vítězný gól,“ usmíval se v mix zóně sympatický útočník.

Petr Strapáč je přitom spíše hráčem, který góly připravuje, než aby vzal situaci do vlastních rukou. „V hlavě mi proběhla myšlenka, že přihraju, ale naštěstí jsem si to rozmyslel a vystřelil jsem. Dobře jsem udělal a trefil jsem to,“ pochvaloval si. „Je pravda, že jsem takový váhavý střelec, zkusím na tom zapracovat, ale už se budu asi těžko měnit,“ odtušil s úsměvem. V loňské sezóně si Strapáč připsal 8 branek – z toho je třeba vypíchnout hattrick proti Mladé Boleslavi – a stejný počet asistencí.

⇒ Útočník Petr Strapáč

Kohouti si v první třetině vypracovali dvoubrankový náskok. Nejprve se prosadil Strapáčův spoluhráč z druhé lajny Petr Kolouch, necelé půl minuty před koncem pak zvyšoval Lukáš Nahodil. Energii ale gól do šatny nezlomil. Právě naopak – hráči v zelených dresech vletěli ve druhé třetiny na led a po dvou minutách bylo vyrovnáno. „Do druhé třetiny jsme nevstoupili úplně ideálně. Za 2 minuty jsme ztratili, co jsme celu první třetinu budovali,“ pokyvoval hlavou hráč s číslem 41. „Je to škoda, ale ve 3. třetině jsme zabrali a přetavili úspěch na svou stranu,“ oddechl si.

Po tomto bleskovém vyrovnání Olomouci chvíli trvalo, než se vzpamatovala. „Byli jsme opaření a chvíli nám trvalo, než jsme se do toho zase dostali. Pak se to zase vyrovnalo. Měli jsme nějaké šance. Myslím Nahec (Lukáš Nahodil – pozn. red.) tam jel sám na bránu, ale nedal to. To byla škoda, ale ve 3. třetině to bylo otevřené,“ hodnotil Strapáč.

Karlovy Vary jsou momentálně největším překvapením ligy. Do Olomouce totiž jely jako první tým tabulky, na který v prvních třech zápasech soupeři nenašli recept. Nedá se přitom říct, že by Západočeši v létě nějak výrazně přeskládali kádr. „Myslím, že hrají pořád stejně. Ten tým je hodně podobný jako vloni, takže to mají zažité. Jsou aktivně, napadají. Získávají puky a jdou do brány – z toho taky dali ty dva góly. Určitě jsou nepříjemní,“ přemítalo křídlo druhé formace.

Po 4 zápasech je Olomouc na solidním 4. místě. Kromě páteční výhry si připsala také vítězství na ledě Zlína a Vítkovic (v Ostravě se rozhodovalo až v prodloužení) a bod za prohru v prodloužení s Mladou Boleslaví. „Je to fajn. S Bolkou jsme mohli taky bodovat ještě o jeden bodík víc, ale zase ve Vítkách nám to mohlo utéct,“ hodnotil rozjezd sezóny Petr Strapáč. „Jsme pokorní. Začátek je důležitý a jsme rádi, že máme 9 bodů. V úterý nás čeká Třinec, a to určitě nebude nic jednoduchého,“ ví rodák z Ostravy.