Jsou momenty, na které by kluci neměli zapomenout, říká trenér dorostu Jan Křivohlávek

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Dorostenci mají za sebou velmi úspěšnou sezónu. Po zaváhání na startu soutěže předvedli velký potenciál a v nadstavbě dominovali. Výsledkem byla čtrnáctizápasová šňůra výher a postup do osmifinále. V tom si proti Jihlavě, na kterou narazili právě až ve vyřazovacích bojích, nevedli vůbec špatně, Dukla ale byla o něco šťastnější. Trenéři Jan Křivohlávek starší a Richard Brančík považují sezónu za velký úspěch. První jmenovaný se tak s Olomoucí po dvouletém angažmá rozloučil nejlépe, jak to šlo.
Honzo, i s ohledem na osmifinále play-off, jak úspěšná byla uplynulá sezóna?

Letošní sezónu hodnotíme s Brančou (Richardem Brančíkem) jakou úspěšnou. Vstup do sezóny nebyl úplně podle našich představ, ale v průběhu sezóny šel výkon týmu společně s výsledky nahoru a cíl, záchranu v extralize dorostu, jsme posunuli v boj o postup do play off, což se nám podařilo.

Jak náročné bylo připravit kluky na zápas se soupeřem, kterého ze základní části ani z nadstavby neznali?

V play off jsme narazili na Jihlavu, která skončila na druhém místě ve skupině, takže jsme tušili, že nás čeká těžký soupeř. Příprava na utkání v Jihlavě se až tak moc nelišila od utkání ve skupině, ale připravili jsme si taktiku, se kterou jsme šli do utkání.

Byly pro vás zápasy s de facto neznámým soupeřem v něčem jiné?

Zápasy play-off jsou zápasy o všechno. Je to vyvrcholení celé sezóny a mají specifický náboj. Je to něco, o co hráči usilují od začátku soutěže.

Odehráli jste velice vyrovnané osmifinále (zápasy skončily 3:1 a 3:5 – pozn. red.), v čem vás ale Jihlava předčila?

Utkání z našeho pohledu byly vyrovnané, rozhodovaly malé detaily a samozřejmě proměňování šancí, v němž byl soupeř lepší.

Ve druhém zápase jste věděli, že je to „buď anebo“, na druhou stranu jste měli výhodu domácího prostředí, jak jste to vnímali?

Na domácí utkání, stejně jako na celou sérii play-off, se kluci moc těšili. Bylo vidět, že chtějí v domácím utkání uspět a vrátit sérii zpátky do Jihlavy. Byli jsme hodné blízko, ale soupeř v závěru zápasu využil dvě šance, utkání otočil a v naší power play už to jenom potvrdil. Kluci byli po závěrečném hvizdu hodné smutní. I když jsme nepostoupili dál, odešli jsme z této série se vztyčenou hravou.

Osmifinále je rozhodně úspěchem. Nutně ne výsledkově, ale splnili jste si, například herně to, co jste chtěli? Co to kluky naučilo?

Postup do osmifinále pro nás byl určitě úspěch a pro kluky obrovská zkušenost do dalších sezón. Je dobře, že to zažili a příště budou zase o něco zkušenější. Můžou to využít ve svůj i týmový úspěch.

Co si z letošní sezóny vzít do té další?

Kluci v této sezóně zažili situaci, kdy jsme byli dole a dokázali se zvednout jako tým až k postupu do play off. Zažili sérii 14 vítězných utkání v řadě. Dokázali otočit několik utkání, která se pro nás nevyvíjela dobře k vítězství. To jsou momenty, na které by neměli zapomenout a přenést si je do další sezóny.

Vás už příští sezónu na olomoucké střídačce neuvidíme, co vám dva roky v Olomouci daly?

Angažmá v Olomouci byla velmi dobrá zkušenost a měl jsem možnost poznat lidi, kteří jsou zapáleni pro hokej. Když bylo třeba, byli mi vždy nápomocní.. Hodné si cením spolupráce s Brančou (Richardem Brančíkem), který byl výborný parťák a naše spolupráce fungovala. Přeji nejen jemu, ale i dalším trenérům, ať se jim v další sezóně daří. Všem v klubu HC Olomouc moc děkuji a přeji hodně úspěchů.