Jsou to strašně cenné body a my si jich vážíme, řekl po výhře nad Kometou Jakub Galvas

Zuzana Spurná
O L O M O U C – V nabitém extraligovém programu přibylo Kohoutům o utkání navíc. Na konci listopadu se vydali k dohrávce 16. kola na led silné Komety. A začali skvěle. Už v osmé minutě vedli Hanáci 2:0, když se v přesilovce trefil Jakub Galvas a o pár minut později přidal druhou branku Zbyněk Irgl. Dramatické utkání nakonec však rozsekl až gól Miroslava Holce. Talentovaný olomoucký bek, který se postaral o první gól utkání, si uvědomuje, jak cenné tyto tři body jsou.

Lepší vstup do utkání s Kometou si Kohouti mohli jen těžko představovat. Hanáci brzo využili přesilovou hru, o chvíli později vedli už 2:0. Kometa dokázala před plnou halou vyrovnat, vedení však Olomouci vrátil Miroslav Holec a těsný náskok už si Kohouti vzít nenechali. „Do utkání jsme vstoupili dobře. Samozřejmě je perfektní, že jsme dali dva góly a od toho jsme se odrazili. Pak jsme se možná trošku uspokojili. Kometa měla ale super přesilovky a jednu dokázala využít. Proměněnou přesilovkou se pak Kometa sama trochu nakopla, zase do toho vletěla a bylo to mnohem těžší,“ rozpovídal se o utkání Jakub Galvas.

Hanáci si už na začátku zahráli dvojnásobnou početní výhodu. Pět na tři sice využít nedokázali, Kohouty ale brzy poslal do vedení přesnou střelou v klasické přesilovce Jakub Galvas. „Na jednu stranu zamrzí, že jsme neproměnili už přesilovku pět na tři, ale na druhou je super, že jsme proměnili alespoň nějakou, protože teď nemáme v přesilovkách moc dobré statistiky,“ uvědomoval si talentovaný obránce.

Naopak nepovedený vstup do utkání se nelíbil fanouškům Komety, kteří začali skandovat „budíček, budíček", aby své oblíbence snad přiblížili kontaktní brance. „Možná Kometu trochu ovlivnila krátká pauza před začátkem utkání, kdy jsme dlouho čekali na první buly. Myslím ale, že jsme na ně docela vletěli, hráli jsme dobře a z toho pramenily jejich fauly a chyby na začátku, což nám pomohlo,“ uvažoval.

Ještě na konci první třetiny předvedli své přesilovkové umění i domácí, když potrestali faul Švrčka a snížili na rozdíl jediné branky. Kohoutům pak dlouho trvalo, než se stihli vrátit do původního tempa a Jihomoravané na začátku druhé třetiny srovnali krok. „Už na konci třetiny měli dvě přesilovky po sobě, takže jsme se museli trochu zatáhnout. Oni to zahráli skvěle, ale naštěstí jsme jim dovolili jen jeden gól. I Braňo (pozn. Branislav Konrád) vzadu byl skvělý,“ chválil svého spoluhráče devatenáctiletý hokejista.

Chvíli po polovině utkání však vzal zodpovědnost na sebe Miroslav Holec a vrátil Kohoutům jejich vedení. Hanáci ale neměli nic jistého, ještě chvíli před koncem utkání totiž usedl na trestnou lavici Ondrušek a domácí Olomouc pořádně zatlačili rovnou v šesti hráčích. „Byla škoda, že jsme to vyloučení na konci vůbec udělali, protože jsme je takřka celou třetí třetinu k ničemu nepustili. Kluci to ale výborně ubránili, vyklekávali střely a Braňo to kryl, takže super práce,“ nešetřil chválou ani na adresu ostatních spoluhráčů.

Horké chvilky však Hanáci zvládli a po šedesáti minutách mohli se svými fanoušky slavit zisk velmi cenných tří bodů. „Jsou to strašně cenné body a my si jich vážíme, zvlášť při takhle vyrovnané tabulce. Doufáme, že vítězná šňůra bude pokračovat,“ usmíval se bek, který i přes nízký věk patří ke stálicím olomouckého áčka.

Hanáci se po reprezentační pauze vrátili ve skvělé formě. Z šesti zápasů prohráli pouze jediný, když nestačili na Vítkovice. V posledních třech utkáních navíc proti Liberci, Plzni a Kometě vybojovali celkem sedm bodů. „Každý soupeř je těžký a my se soustředíme na každého zvlášť. Vždycky si je dobře rozebereme, snažíme se hrát aktivně, jak jen to jde, abychom jim to co nejvíce znepříjemnili a myslím, že na Kometě jsme ukázali, že když hrajeme aktivně, můžeme pomýšlet na body venku i s každým silným soupeřem,“ řekl odhodlaně obránce nosící dres s číslem 79.

Kohouti mají v posledních týdnech velmi nabitý program. Během 14 dnů odehrají šest utkání a rozdíl oproti běžnému režimu si uvědomují i sami hráči. „Vnímám, že není moc času na delší posilovnu a podobně. Hned ob den je další zápas, takže musíme dobře zregenerovat a soustředit se jen na hokej,“ měl jasno.