Junioři přestříleli Zlín a udrželi si čtvrtou příčku v tabulce

Daniel Fekets
O L O M O U C - Olomoučtí junioři dokázali zvládnout divokou přestřelku se Zlínem. Svého moravského rivala porazili výsledkem 8:5. Nejvíce branek nabídla druhá perioda, která skončila poměrem 4:3. Rozhodující trefu si připsal na počátku 45. minuty útočník David Rosecký.

První třetina nabídla dva rychlé góly. Už ve třetí minutě skóroval Matěj Kořenek, na jehož trefu záhy odpověděl zlínský David Kozubík. Na další gól si museli diváci počkat až do druhé třetiny. Brankové hody načal ve 27. minutě Patrik Tarnoczy. Zlín však v rozmezí tří minut převrátil skóre na svou stranu a rázem Hanáci ztráceli. Manko však bylo smazáno další trefou Patrika Tarnoczyho 4 minuty před koncem druhé části hry. Vzápětí už bylo v plecharéně opět veseleji, neboť skóroval také David Kalač. Brankám ve druhé dvacetiminutovce však nebyl konec. Na Dobiášův gól odpověděl Matěj Tomajko, jenž poslal Kohouty patnáct sekund před koncem třetiny do vedení. Třetí perioda přinesla již zmíněné uklidnění ve 45. minutě zásluhou branky Davida Roseckého. Berani sice utkání zdramatizovali, ale výhru Olomouce v poslední pětiminutovce zpečetili Matúš Hlaváč a Petr Mader.

Olomoučtí junioři tak dokázali udržet čtvrtou příčku v turnaji O Pohár DHL. Před týmem kouče Karla Berana se nachází Hradec Králové, Karlovy Vary a Plzeň. Kohouti na svém kontě mají 54 bodů ve 30 zápasech a na páté Pardubice mají bod k dobru.