Juniorka natahuje svou vítěznou sérii. Doma přehrála České Budějovice.

Adam Sedlák
O L O M O U C – Dvacítka Kohoutů sehrála v rámci bojů u umístění další domácí zápas, tentokrát přivítala Motor České Budějovice. Ani jeden z týmů už v této fázi soutěže o nic nehraje, a tak bylo otázkou, jak utkání bude vypadat. Nicméně k vidění byla kvalitní bitva, jež se rozhodovala až v poslední minutě. Štěstí se nakonec přiklonilo na hole Hanáků, když sedmačtyřicet sekund před koncem skórovat VÁCLAV KOČÍ. Trenér Karel Beran a jeho mužstvo si tedy připisuje již devátou výhru bez porážky.
Dnes ani jednomu z týmů sice o nic nešlo, ovšem zdání by mohlo klamat. Nikdo z týmů totiž dnes určitě nechtěl prohrát, což bylo k vidění už od prvních minut. Lepší ale byli rozhodně Hanáci, kteří se dostávali do šancí častěji. Ihned v úvodu si ke střele najel Matyáš Fasner. Ten svým chytře zacloněným pokusem brankáře Štěpána Malečka nenachytal. I v dalším průběhu úvodní části nám hra připomínala spíše bitvu Davida s Goliášem. Nicméně pokusy Tobiáše Handla, Aleše Poledny či Tomáše Galvase skončily pouze na výstroji již dříve zmíněného brankáře. Pro domácí bylo hodně frustrující, když nepomáhali ani početní výhody. Hosté byli horší na puku, ale s obětavostí rozhodně neubírali. Nejedno nahození dokázal zblokovat například obránce Vaněk, nebo kapitán Pouzar. Když už to vypadalo, že první třetina se dohraje za bezbrankového stavu, tak se stalo něco velmi nečekaného. Do útočného pásma Motoru se rozjel Filip Petrášek, jenž dokázal nachytat Matěje Kmece bezprostředně na vzdálenější tyč. Kohouti tedy odcházeli do kabin poměrně hodně opařeni a není se jim pochopitelně čemu divit.

Prostřední dvacetiminutovka se rozjížděla pomalu, ale jistě. Červenobílí opět dokázali hrozit ze svých rychlých brejků. Tentokrát se v brankovišti ocitl forvard Joshua James Mácha. Ten mířil jen těsně nad protější svatyni. Pořádně ho o pár minut později dokázal napodobit Patrik Tarnoczy, jehož projektil dokázal Štěpán Maleček vyrazit s vědomím, aniž by věděl, jak se mu tento kousek povedl. Nelze zapomenout na nějaké výpady ze strany Jihočechů. Kapitán Pouzar se dostal hned do tvou solidních šancí. Nejprve po parádním sólu trefil lapačku Kmece a na podruhé byl zastaven defacto až na brankovišti pozorným Václavem Kočím. Těžiště hry se hodně přenášelo z jedné strany na druhou, a to i v případě, kdy jeden z celků hrál v početní nevýhodě. O zbytečných oslabeních by oba týmy mohly po dnešním klání mluvit hodiny, neboť jich bylo opravdu nezpočet. Konec druhé části opět patřil jednoznačně Moře. Ta byla najednou všude dříve, a proto nadělávala svému sokovi velké problémy. Nic to ale neměnilo na tom, jaké bylo skóre. I po faulu od Drančáka svítilo po konci čtyřicáté minuty na světelné tabuli chabé skóre 0:1.

Poslední fáze hry se zpočátku podobala spíše na české dějiny. Především mířím na období krátkých bitev. Potyček bylo v jednu dobu opravdu mnoho, i přesto se vůbec nevylučovalo. Tento fakt napomohl hlavně partě kolem kapitána Aleše Poledny. Svého soupeře začala zase přehrávat, a to na všech stranách kluziště. První hukot zahučel v obraně hráčů, kteří mají na zádech logo hlavního partnera klubu z Madety, když se ní prosmýkl Stanislav Ruda. Svým zakončením ovšem příliš problémů Malečkovi nenadělal. Opak byl pravdou až o pár minut později. V čase 46:54 si po krásné kombinaci k puku sjel nikým nehlídaný Jiří Fibirg, jenž byl prvním, kdo překonal bezchybného Štěpána Malečka.

Chvilková euforie celého zimního stadionu nadělala hráčům menší neplechu. Na trestnou lavici zamířili postupně Jan Kučera a Adam Havel. Proto jsme mohli vidět dvojnásobnou početní výhodu pro mužstvo vedené Karlem Herrem a Lukášem Chaloupkou. Bohužel pro ně branku nevstřelili, nýbrž ji málem dostali. Joshua James Mácha ale v úniku přestřelil. V přímém závěru klání si Kohouti vytvořili obrovský tlak a byli i odměněni. Sedmačtyřicet vteřin před koncem si touš zpracoval Václav Kočí a pohotově prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Budějovičtí se ještě snažili o vyrovnání v šesti hráčích na ledové ploše, což se jim nepovedlo. Výběr Karla Berana tedy protahuje svou vítěznou sérii už na devět klání bez jakékoliv porážky.