K vyrovnání chybělo využití ještě jedné přesilovky, ví útočník Jan Knotek

Daniel Fekets
P A R D U B I C E - Hanáci na utkání v Pardubicích nebudou vzpomínat dobře. Na ledě Dynama prohráli 2:5 a navíc přišli o dva hráče základní sestavy. Už v první třetině kvůli zranění vypadl Jan Káňa a na konci utkání také Adam Rutar po zákeřném faulu domácího útočníka Andreje Kosticyna. Kohouti podruhé v sezoně Východočechům podlehli.

Do utkání vstoupili lépe svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka, kteří se v 8. minutě dostali do vedení zásluhou Jana Knotka. „Tlačili jsme se do brány, protože jsme si řekli, že vše budeme střílet. Věděl jsem, že Tomáš Valenta to bude před bránu cpát, takže jsem se snažil tam nějak nastavit a poté jsem puk lehce tečoval. Naštěstí skočil do brány,“ řekl ke gólové situaci střelec branky.

⇒ Útočník Jan Knotek

Olomoucký centr se prosadil poosmé v sezoně. Těsně před svatyněmi soupeřů dal už několik branek, ale své tradiční místo ke gólovému zakončení v tomto prostoru nevidí. „Typický gól to pro mě asi nebyl. Dal jsem i jiné góly. (usmívá se) Ale samozřejmě jsem za tu trefu rád,“ navázal třiatřicetiletý forvard.

V 11. a 15. minutě Pardubice otočily skóre díky trefám Juraje Mikuše a Anthonyho Camary. Hostům navíc přibyly vrásky na čele po zranění Jana Káni, který v utkání 42. kola odehrál jen něco málo přes tři minuty. „Neřekl bych, že zranění Honzy Káni bylo klíčovým momentem, ale samozřejmě to Pardubicím pomohlo. Moc hráčů nemáme a navíc nám teď vypadl i ten nejproduktivnější. Honzovi se letos daří a v dalších třetinách moc chyběl. Rozhodilo nám to i přesilovkové formace, do toho jsme navíc dostali gól. Poté jsme se ale do zápasu vrátili a stav jsme vyrovnali,“ připomíná hráč, který na Hané kroutí svou osmou sezonu.

Po vyrovnávací brance Lukáše Nahodila z přesilovky šly Pardubice znovu do vedení krátce před polovinou základní hrací doby. Znovu se trefil Camara a na další trefu se hosté už nezmohli. „K vyrovnání chybělo proměnit nějakou další přesilovku, protože jsme jich měli hodně. I tu poslední pětiminutovou jsme měli proměnit, ale to už nám nejezdily nohy. Já jsem je trochu cítil, nevím jak ostatní kluci, ale ona se sestava už trochu míchala, takže to bylo strašně těžké,“ prohodil Knotek zklamaně.

Východočeský celek své vedení navýšil na konci třetí třetiny, takže zápas skončil vítězstvím Dynama v poměru 5:2. „Myslím si, že jsme byli Pardubicím vyrovnaným soupeřem. Byly okamžiky, kdy nás točily v pásmu, ale celkem srdnatě jsme se drželi. V závěru nám došly síly a se zápasem jsme už nic nedokázali udělat,“ smutnil autor 91 branek v olomouckém dresu.

Úplný závěr střetnutí navíc poznamenal nevybíravý zákrok běloruského útočníka Andreje Kosticyna, který ve středním pásmu ostře sestřelil Adama Rutara. „Já jsem ten faul neviděl, ale z toho, co kluci říkali, to byl likvidační zákrok. Adam má zranění v obličeji, takže určitě to není nic příjemného,“ dodal Knotek k inkriminovanému momentu.