Každá prohra mrzí, ale získali jsme alespoň ten bodík, řekl Branislav Konrád po zápase s Plzní

Daniel Fekets
O L O M O U C - Vůbec poprvé v této sezoně se Hanáci utkali s Plzní. Po pěti zápasech bez bodového zisku dokázali zabrat. S prvním celkem tabulky hráli po šedesáti minutách nerozhodně 1:1. V prodloužení ale tahali hosté za delší konec provazu, a proto si z Hané odvezli dva body. Rozdílovou trefu duelu si připsal Tomáš Mertl v 64. minutě.

První třetina zápasu 13. kola byla herně i střelecky vyrovnaná. Oba týmy si zahrály po dvou přesilovkách a právě v jedné z nich se Plzeň dočkala vedoucího gólu. Škodu poslal do vedení kanonýr Milan Gulaš. Téměř v polovině zápasu ale vyrovnal Jiří Ondrušek a tento stav vydržel až do úplného závěru základní hrací doby. „Dostat jeden gól s Plzní po šedesáti minutách není úplně špatné, jen je škoda, že se nám nepodařilo dát branek více. Po prohraném zápase určitě nemůžeme být spokojení, ale zápasy jdou rychle po sobě, takže pevně doufáme, že se od tohoto bodu odrazíme a trochu nám pomůže,“ komentoval vývoj klání po šedesáti minutách brankář Branislav Konrád.

⇒ Brankář Branislav Konrád

Tři třetiny nenabídly moc střeleckých pokusů. Hanáci vystřelili na Dominika Frodla devatenáctkrát, zatímco plzeňský celek vyslal ještě o tři pokusy méně. „Plzeň to tak obvykle hraje, zas tak často na bránu nestřílí. Většinou zkouší systém nastřelených přihrávek za záda obránců nebo přes pásmo. Gólman zákrok udělat musí, ale zásah nemá a navíc to většinou smrdí gólem. Je náročné tomu čelit,“ prohlásil jeden z nejdéle sloužících Hanáků.

Až v prodloužení přebrala Plzeň iniciativu a nakonec se necelé dvě minuty před koncem nastaveného času radovala z druhé branky. „V prodloužení jsem pochytal nějaké šance, ale poté mi propadla střela, která se asi dala chytit. Je to škoda, ale Plzeň byla v prodloužení lepším týmem. Měli jsme to dotáhnout do nájezdů, protože v nich by to asi byla větší loterie,“ povzdechl si.

Rozhodující branka Tomáše Mertla platila i přes trenérskou výzvu domácího celku. Rozhodčí zkoumali, jestli náhodou skórující hráč při střele Milana Gulaše nestál v brankovišti. „Sám nevím, jak to přesně bylo, ale nezdálo se mi, že by do mě někdo zásadněji šel. Kotouč mi propadl přes ruku, určitě jsem si to mohl lépe pohlídat. Stalo se, a proto se musíme soustředit na další zápas, protože ty jdou, jak už jsem říkal, rychle za sebou,“ glosovala závěrečný okamžik zápasu olomoucká stálice mezi třemi tyčemi.

Zisk bodu s Plzní však Kohouti musí brát, neboť poměrně značná část týmu zůstává i nadále na marodce. „Každá prohra mrzí, ale získali jsme s Plzní alespoň ten bodík. Musíme se od něčeho odrazit. Škoda, že jsme v minulých zápasech nebodovali, ale věřím, že nám to pomůže a budeme bodovat více,“ navázal Konrád odhodlaně. „Možná, že ten složitější los je nyní lepší, protože s těmi v uvozovkách slabšími týmy budeme hrát už v plnější sestavě. My to takhle bereme a jsme rádi, že vůbec můžeme hrát, i když bez diváků je to složitější. Všichni to ale máme stejné, takže se musíme přizpůsobit,“ dodal.

Hanáci bodovali poprvé po pěti zápasech, po vynucené pauze ale stále čekají na vítězství. „Šestá porážka v řadě možná v hlavách trochu cítit je, ale snažíme se být pozitivní. Sezona je dlouhá, a proto věříme, že se nastartujeme,“ doplnil. Už v pátek a v neděli čeká svěřence Zdeňka Motáka a Jana Tomajka dvojzápas proti pražské Spartě. Otázkou zůstává, jakým způsobem trenéři rozvrhnou síly mezi oba brankáře, protože zápasy v Třinci a v Hradci Králové odchytal Jan Lukáš. „Uvidíme. Necháme to na trenérech. Zápasů bude hodně, takže je dobré se někdy v bráně prostřídat,“ uzavřel Konrád.