Každý bod je dobrý, jsme rádi, že jsme je získali, tvrdí Branislav Konrád

Zuzana Spurná, Kamila Ströerová
K A R L O V Y V A R Y – Kohouti odcestovali k utkání s Karlovými Vary už o den dříve a možná i to pomohlo olomouckým hokejistů s dobrým vstupem do zápasu. Svěřenci trenérů Venery a Tomajka vedli v polovině zápasu už 2:0, domácí pak ale zabrali a utkání dvěma góly zdramatizovali. Zápas tak nakonec muselo rozhodnout až prodloužení, kde se ze zisku dvou bodů radovali Kohouti. Že jsou dva body velmi cenné, ví i brankář Branislav Konrád, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Vedli jste o dvě branky, nakonec berete dva body za výhru v prodloužení, jak hodnotíte utkání?
Myslím, že jsme začali o dost lépe. Přijeli jsme už v pondělí, nohy nám šly a prvních deset minut jsme byli lepší. Potom se to celkem otevřelo a šance jsme měli my i Karlovy Vary. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení a měli jsme šanci jít na 3:0, ale to se nepovedlo, naopak jsme dostali gól na 2:1. I ve třetí třetině jsme mohli zvýšit, ale dostali jsme tečovaný gól. Už jsem si na to tuto sezónu zvykl, jiné snad ani nedostávám (vtipkoval). Bylo to vyrovnané a jen škoda, že jsme v pět na tři nedali gól. Mohli jsme před koncem ale i dostat. Určitě jsme ale za dva body rádi.

⇒ Brankář Branislav Konrád

František Skladaný otevřel skóre těsně před koncem první třetiny. Dá se říct, že vás to nabudilo do dalšího průběhu?
Určitě ano. Řekli jsme si, že ji chceme odehrát stejně jako první třetinu. Hlavně, ať je to 0:0 a když dáme nějaký gól, bude to super. A to se nám na konci podařilo. Mohli jsme jít i na 3:0 a myslím, že bychom to pak do konce ubojovali, ale dva body rozhodně bereme.

V utkání jste měli poměrně hodně vyloučených, z čeho podle vás pramenila?
My máme obecně, když hrajeme venku, strašně moc vyloučených. Těžko ale říct, čím to je. Není ale na mně, abych to hodnotil.

Jaký byl váš cíl před třetí třetinou?
Chtěli jsme to udržet co nejdéle, aby byli domácí nervózní a celkem se nám to i dařilo. Škoda, měli jsme dát gól na 3:1 nebo to déle udržet a Karlovy Vary by to možná víc otevřely. Vyhráli jsme po prodloužení, i to se nám dlouho nepodařilo, takže jsme rádi za dva body.

Před druhou inkasovanou brankou se zdálo, že jste nic neviděl, jak to bylo?
Před bránu se dostal sám hráč, vystřelil, mně se to celkem podařilo chytat a vyrazil jsem puk do boku. Hned se to ale odrazilo a dostalo na beka. Já tu střelu viděl, ale bylo to asi tečované. Šlo to na lapačku, skončilo to na vyrážečkové straně. Škoda, ale jak říkám, každý zápas dostaneme nějaký tečovaný gól, takže bych si z toho nedělal hlavu.

Zápas byl poměrně hodně vyhrocený, proč to podle vás tak bylo?
Je to jen dobře, aspoň to má nějaké grády. Je to zápas, kde jde o hodně. My potřebujeme body, Karlovy Vary taky. Jsme dole v tabulce a trápíme se jak my, tak oni. Každý bod je dobrý a my jsme rádi, že jsme je získali. Budeme rádi, když v tom budeme pokračovat.

V utkání na vás letěla zhruba dvacítka střel. Vzhledem k tomu, že jsou Karlovy Vary páté v počtu střel, není to mnoho. Počítal jste s vyšší intenzitou?
Já ani nevím, kdo to píše. Myslím, že mám každý zápas kolem dvaceti střel a už si z toho dělám srandu (smál se). Nemám pocit, že bych jich bylo kolem dvaceti, myslím, že jich bylo celkem dost. Je mi to ale jedno, v této situaci se musíme na statistiky vykašlat.

V prodloužení rozhodl o vaší výhře Petr Strapáč, ulevilo se vám, že zápas nepokračoval nájezdy?
V podstatě jsme dvě minuty neměli puk. Pak jsme jim ho ale vypíchli a Strap (Petr Strapáč) to tam pěkně dal. Čekal jsem, že bude něco vymýšlet, ale střílel a naštěstí se mu to podařilo. Byl jsem rád, že to nešlo do nájezdů, protože to není pro brankáře moc dobré,“

Po utkání jste byl vyhlášen nejlepším hráčem Olomouce, co na to říkáte?
Vždycky mě to potěší. Je to určité ohodnocení výkonu, takže jsem za to rád.