Kdybych dal v první třetině gól, zápas mohl mít jiný náboj, řekl Jan Káňa po prohře ve Vítkovicích

Petr Martínek
O S T R A V A – 20. kolo TELH patřilo souboji dvou tabulkově vysoce postavených týmů. Olomouci to ale na ledě Vítkovic nevyšlo bodově ani gólově. Utkání, které domácí vyhráli 3:0, zhodnotil útočník Jan Káňa.

„Za stavu 2:0 jsme šli do třetí třetiny s cílem, že s tím něco uděláme jako v Karlových Varech. Dostali jsme však brzký gól a proti domácím, kteří hráli dobře a organizovaně, jsme si těžko vytvářeli šance,“ řekl po zápase Jan Káňa.

⇒ Útočník Jan Káňa

Ostatně Vítkovicím se doma daří skvěle, což dokládá fakt, že ještě před vlastním publikem neztratily ani bod.„Oni mají letos formu, jsou silní, mají výborný systém, hrají všichni spolu jako tým, tudíž je těžké dostat se do nějakého přečíslení. Pokud jsme ho měli, tak jsme nedali gól. Podpořil je zároveň výborný výkon gólmana Stezky. Zkrátka bylo to strašně těžké, protože hrají výborně,“ pochválil soupeře olomoucký útočník s číslem 9 na dresu.

Sám Káňa se na konci první třetiny ocitl ve velké šanci, když jeho střela nedokázala propasírovat kotouč do odkryté části branky i kvůli bloku obránce Mikuše. „Mrzí mě to. V poslední době nemám nějakou závratnou formu, takže se snažím vytvořit si gólovou šanci, nebo alespoň nahrávku. Je to těžké, ale nevěším hlavu. Kdybych ten gól dal, tak ten zápas mohl mít jiný náboj,“ okomentoval situaci bodový lídr kohoutů.

Po reprezentační přestávce Hanáci prohráli druhé utkání. Další možnost na zisk bodů budou mít v nedělním zápase proti Liberci. „Při reprezentační pauze jsme věděli, že máme před sebou dva těžké zápasy. Vary doma hrají výborně. Rozhodně nepomohlo, že jsme tam prospali začátek. Třetí třetina ale byla od nás super. Chtěli jsme na to v Ostravě navázat, ale bohužel domácí byli silní. Teď věříme, že to můžeme odčinit tím, že doma porazíme Liberec,“ uzavřel Káňa.