Ke středečnímu utkání musíme přistoupit jinak, burcuje Michal Nedbálek

Ondřej Kubát
C H O M U T O V - Vstřelil druhou branku Hanáků, radost z ní měl ale jen symbolickou. Obránce Michal Nedbálek se v průběhu sezóny rozehrál k vynikajícím výkonům, které v play-off dokáže okořenit i sbíráním kanadských bodů. Po úterním prvním prohraném semifinále byste však úsměv na jeho tváři hledali jen stěží. "Soupeři jsme vítězství až příliš usnadnili," mrzelo ho.

Michale, proč vám úterní první semifinále nevyšlo?
Protože jsme předvedli špatný výkon. Hráli jsme úplně jinak, než by se v semifinále mělo hrát. Hráli jsme málo do těla, s moc velkým respektem. Soupeři jsme vítězství usnadnili.

⇒ Michal Nedbálek

Dokázal byste pojmenovat příčinu vašeho špatného výkonu?
Nevím. Jestli jsme byli vyvalení tady ze všeho, já opravdu nevím. Ale málo jsme se sráželi, moc jsme před soupeřem ustupovali. A to se potom hraje dobře, když před vámi soupeř couvá a nechá vám prostor.

Na začátku druhé části jste ale vstřelili kontaktní branku na 1:2. Ani to vás nenabudilo?
Já si myslím, že nás to nabudilo. Byla to kontaktní branka a dostala nás zpátky do zápasu. Jenomže poté jsme dostali třetí a čtvrtý gól a bylo to špatné.

Vám se následně podařilo vstřelit druhou branku Olomouce, i když už zřejmě nic neřešila. Trefil jste z kruhu tam, kam jste chtěl?
Ano, šel jsem za útočníky do druhé vlny. Milan Ministr se otočil, uviděl mě, nahrál mi. Já jsem se dostal přes hráče, který mě měl bránit a mířil jsem nahoru. Zapadlo to tam pěkně. Bohužel to bylo k ničemu.

Do středečního zápasu tedy budete muset vstoupit asi jinak...
Určitě jinak. Musíme se z toho pořádně vyspat a přistoupit k utkání jinak. Chceme odehrát lepší zápas a hlavně vyhrát.

V play-off sbíráte do osobních statistik kanadské body více než v základní části. Těší vás to?
Určitě, protože to pomáhá celému mužstvu. Ale moc se na to nedívám, chci hlavně hrát co nejlépe, abych pomohl mužstvu.

Semifinále hrajete v nové moderní aréně. Jak se vám líbí zdejší show, kterou místní režie připravuje pro fanoušky?
Show pro lidi dobrá, ale když budu za sebe, tak nebylo příjemné, že nás nechali pořadatelé před utkáním stát ve tmě na ledě v těch blikajících světlech. Pro fanoušky to ale musí být hezké.

Takže ve středu nebudete s nástupem na led spěchat?
Asi půjdu na led až s domácími.