Kluci mě výborně přijali. Jsou tu skvělí hráči, usmíval se Petr Mrázek

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Jako blesk z čistého nebe. Asi tak by se dal popsat příchod útočníka Petra Mrázka. Dvaadvacetiletý útočník se o svém hostování v Olomouci dozvěděl těsně před utkáním s Pardubicemi, a na nový tým si tak musel zvyknout poměrně rychle. Mladý forvard se ale ve dvou zápasech, které za Olomouc zatím stihl odehrát, přehlédnout nedal. Co na svou rychlou změnu působiště říká?

Petře, k vašemu příchodu došlo poměrně nečekaně, jak dlouho jste věděl o možnosti odejít do Olomouce?
Dozvěděl jsem se to až v den zápasu s Pardubicemi, kdy mi trenéři před tréninkem v Třebíči řekli, že v Olomouci někdo onemocněl a měl bych tam jít na hostování do konce sezóny. Řekli mi, že je možné, že budu hrát už proti Pardubicím a mám být připravený. Z Třebíče jsem pak jel rovnou do Olomouce, a pak na zápas.

Jak byste se jako hráč popsal?
Řekl bych, že jsem spíš tvořivý typ. Snažím se ale dělat všechno pro tým podle toho, co po mně trenéři chtějí. Když jsem v prvních dvou nebo třech lajnách, snažím se víc tvořit, víc to brát na sebe. Pokud ale trenér bude chtít, abych hrál ve čtvrté formaci, je to spíš o tom, abychom nedostali gól, pomohli týmu, vybojovali pásma a podobně.

Proti Karlovým Varům jste nastoupil s Tomášem Fořtem a Jakubem Mataiem, jak jste si sedli?
Oba kluky znám už z dřívějška, Fořťáka (Tomáše Fořta) z Třebíče a Matyho (Jakuba Mataie) z minulého roku z Přerova. Bylo to pak o trochu lehčí, protože jsme si řekli, co chceme hrát. Chtěli jsme mít hlavně dobrý pohyb a pomáhat týmu.

Přišel jste do týmu, který se výsledkově trápil, v posledních utkáních ale znovu sbírá body, jak celou situaci vnímáte?
Beru to jako novou šanci ukázat se v extralize. Letos jsem hrál v první lize, takže se snažím nevnímat, že to je, jak to je. Snažíme se vyhrát každý zápas, aby to bylo co nejlepší.

Váš příchod byl opravdu hodně rychlý, přijel jste těsně před odjezdem na utkání s Pardubicemi, měl jste čas poznat trochu spoluhráče?
Ještě ráno jsem trénoval s Třebíčí a přijel jsem rovnou na sraz u autobusu, takže jsem to měl asi o to lehčí, že na mě ani nemohla dolehnout nějaká nervozita z nového týmu. Jen jsem vyložil věci, hodil je do autobusu a jel jsem do Pardubic. Kluci mě výborně přijali, jsou tu skvělí hráči.

Byl někdo, kdo se vám snažil nejvíc radit?
Vlastně všichni, ale hlavně asi kluci, které jsem znal už dřív. Vilda Burian mi hned psal, co a jak. Není to tak, že by se o mě někdo vyloženě staral, ale když se potřebuju na něco zeptat, můžu se obrátit na kohokoliv.

Je pro vás výhoda, že je tu několik hráčů z Komety, se kterými se znáte?
Určitě! Když jsem přišel, hned jsem to schytal od Falťáka (Martina Faltera). Jsem rád, že je tu někdo, s kým se znám z dřívějška (usmíval se).

S extraligou máte zkušenosti už z předchozích sezón, letos jste ale nastupoval v Třebíči, může být pro vás přechod do nejvyšší soutěže trochu skok?
Letos jsem extraligu ještě nehrál, ale ten skok bude spíš o tom, že jsem v Třebíči hrál druhou lajnu, kde se ode mě asi čekaly góly nebo asistence a abych takhle pomáhal týmu, tady jsem ale naskočil do čtvrté lajny a chce se po mně něco jiného. V podstatě jsem věděl, co od extraligy čekat, ale v tomhle bude asi největší rozdíl.

FOTO (zdroj): hokej.cz