Kohout měsíce března: Libor Kašík obhájil své prvenství

Redakce
O L O M O U C – Brankář Libor Kašík obhájil v anketě Kohout měsíce své únorové vítězství, když v březnu suverénně zvítězil s 460 body. Na druhé pozici se umístil se ztrátou více jak 250 bodů útočník Michal Vodný. Pomyslnou bronzovou medaili získal za své výkony obránce a kapitán Jakub Bartoň.

Libor Kašík v březnu nadchnul všechny příznivce olomouckého hokeje svými skvělými výkony, které předváděl nejen v play-off, ale také v následující baráži. Fanoušci Mory ho tak po právu zvolili nejlepším Kohoutem třetího měsíce roku 2013.

⇒ Brankář Libor Kašík se stal Kohoutem měsíce března

„Mám z toho obrovskou radost, možná třeba vyhraji i sezónního. Byla by to pecka, kdybych porazil takového skvělého hráče, jakým je Matěj Pekr. Každopádně mě těší, že mě mají fanoušci rádi a že mi poslali hlasy. Děkuji jim za to,“ prozradil dvacetiletý gólman, jak moc si váží podpory svých příznivců.

Zlínský odchovanec v hanácké bráně kolikrát čaroval. I díky němu tak Olomouc zvítězila ve třetím i čtvrtém semifinále play-off na ledě Ústí nad Labem s čistým štítem. V prvních třech zápasech baráže pak Kašík inkasoval pouze třikrát.

„Hrálo se hodně odzadu, kluci mi dost pomáhali, abych udržel čisté konto. Teď už je to trošku horší, máme málo sil. Již se to asi nedá hrát tak, jak jsme to hráli v play-off. Máme před sebou ještě tři zápasy a já věřím, že v nich lidi budeme bavit,“ uvedl talentovaný brankář.

Za Liborem Kašíkem, který nasbíral 460 bodů, skončil na druhém místě s 205 body forvard Michal Vodný. Třetí pozice připadla olomouckému kapitánovi Jakubu Bartoňovi, jemuž fanoušci poslali 134 bodů.

Kohout měsíce března – TOP FIVE

1. Kašík Libor       460 bodů
2. Vodný Michal      205 bodů
3. Bartoň Jakub      134 bodů
4. Kucsera Lukáš     121 bodů
5. Kucharczyk Radim  117 bodů

Jednotlivé měsíční výsledky se sčítají tímto způsobem: první místo v měsíčním bodování = 10 bodů, druhé místo = 9 bodů atd.

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 10. místa

1. Kašík Libor      55 bodů