Brankář Jan Lukáš sice odehrál v dubnu za olomoucké áčko pouhé tři zápasy z celkových osmi možných, přesto si díky svým vynikajícím výkonům vysloužil prvenství v Kohoutovi měsíce. „Mám z toho ohromnou radost. Jsem rád, že mě takto fanoušci ohodnotili, moc si toho cením,“ těší Lukáše, který však zároveň přiznává, že ho zamrzel nepostup Mory z extraligové baráže .

⇒ Brankář Jan Lukáš

„I když jsem v áčku toho moc neodchytal, určitě mě hodně mrzí, že se nepostoupilo. Myslím, že Olomouc by si extraligu zasloužila. I pro další roky by to byl jen a jen přínos,“ tvrdí olomoucký odchovanec.

Lukáš však během sezóny nečekal na svou šanci u mužstva trenérů Fialy a Tomajka jen sezením mezi diváky, strážil totiž bránu juniorce Mory. Právě nejvyšší kategorie olomoucké mládeže vybojovala v NOEN extralize juniorů bronzové medaile.

„Před začátkem sezóny jsme si říkali, že bychom byli rád, kdybychom nehráli o záchranu. Až po každém odehraném kole jsme zjišťovali, že bychom mohli hrát i play-off, a v něm udělat dobrý výsledek. Samozřejmě zamrzí vyřazení těsně před finále, s odstupem času jsme ale všichni rádi za to třetí místo. Musím říci, že to byl nesmírný úspěch pro nás všechny,“ odkrývá.

Devatenáctiletý gólman by svou formu ze závěru uplynulého ročníku rád přenesl i do další sezóny, v níž by se měl poprat o místo jedničky v bráně Kohoutů.

„Snad bych si podobnou formu, co jsem měl v těch třech zápasech v áčku, mohl přenést i do další sezóny. Teď budeme mít letní přípravu, která bude hodně náročná a v níž budeme všichni tvrdě trénovat. Do další sezóny však chci jít s tím, abych byl co nejlépe připraven. Samozřejmě se budu chtít poprat o post brankářské jedničky, ale také vím, že bude záležet jen na mně, jak se mi bude dařit. Snad do sezóny vstoupím co nejlépe,“ přeje si mládežnický reprezentant.

Lukáš obdržel v dubnové anketě Kohout měsíce 170 bodů, druhý Jakub Bartoň 129 bodů. Třetí Michal Vodný dostal 88 bodů.

Kohoutem sezóny se po sečtení všech jednotlivých kol stal Libor Kašík, který nasbíral v měsíčním bodování 61 bodů. Stejný počet bodů sice získal i Michal Vodný, avšak pro Kašíka hrál fakt, že anketu Kohout měsíce vyhrál dvakrát, zatímco Vodný jen jednou.

Rozhovor s Liborem Kašíkem přineseme příští týden.

Kohout měsíce dubna – TOP FIVE

1. Lukáš Jan     170 bodů
2. Bartoň Jakub   129 bodů
3. Vodný Michal    88 bodů
4. Kucsera Lukáš   80 bodů
5. Kašík Libor    77 bodů

Jednotlivé měsíční výsledky se sčítají tímto způsobem: první místo v měsíčním bodování = 10 bodů, druhé místo = 9 bodů atd.

Kohout sezóny 2012/2013 – konečné pořadí do 10. místa

1. Kašík Libor   61 bodů (dvakrát 1. místo)
2. Vodný Michal   61 bodů (jednou 1. místo)
3. Pekr Matěj    54 bodů
4. Kucsera Lukáš  37 bodů
5. Bartoň Jakub   32 bodů
6. Herman Jakub   28 bodů (jednou 2. místo)
7. Řípa Jiří    28 bodů (nejvýše 4. místo)
8. Rác Roman    21 bodů
9. Ondrušek Jiří  20 bodů
10. Halász Tomáš  18 bodů