⇒ Útočník Lukáš Kucsera se stal Kohoutem měsíce ledna

Po třech triumfech Matěje Pekra a jednom vítězství Michala Vodného se tentokrát může z prvního místa v anketě Kohout měsíce radovat forvard Lukáš Kucsera, jenž byl v lednu podle hlasování fanoušků nejužitečnějším hráčem Mory. Kucsera odehrál za úvodní měsíc roku 2013 v olomouckém dresu čtyři utkání, ve kterých nezískal ani jeden kanadský bod.

V letošní sezóně nastoupil vítkovický odchovanec za Moru v dvaatřiceti duelech, v nichž vsítil osm branek a na jedenáct jich přihrál. Ve statistikách plus/minus bodů ho zdobí pěkných plus třináct, navíc obdržel pouze čtyři dvouminutové tresty.

Druhý v Kohoutovi měsíce ledna skončil Matěj Pekr, letošní snajpr olomouckého týmu. Pekr nastřílel v pětačtyřiceti zápasech jednatřicet gólů, ke kterým ještě přidal jednadvacet asistencí. V lednu mladý nadaný útočník skóroval sedmkrát.

Na třetí příčku fanoušci dosadili Michala Vodného. Ten se sice v prvních jednatřiceti dnech roku 2013 prosadil jen jednou, ale zato čtyřikrát u branky asistoval.

Kohout měsíce ledna – TOP FIVE

1. Kucsera Lukáš   347 bodů
2. Pekr Matěj     267 bodů
3. Vodný Michal    265 bodů
4. Kašík Libor    131 bodů
5. Hampl Zbyněk    86 bodů

Jednotlivé měsíční výsledky se sčítají tímto způsobem: první místo v měsíčním bodování = 10 bodů, druhé místo = 9 bodů atd.

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 10. místa

1. Pekr Matěj    48 bodů
2. Kašík Libor   35 bodů
2. Vodný Michal   35 bodů
4. Herman Jakub   28 bodů
5. Řípa Jiří    23 bodů
6. Halász Tomáš   16 bodů
7. Kucsera Lukáš  15 bodů
8. Ondrušek Jiří  13 bodů
9. Cartelli Mario  11 bodů
9. Diviš Richard  11 bodů
9. Bartoň Jakub   11 bodů