Haluza nasbíral v lednovém hlasování jen o dva body více než obhájce prosincového vítězství, nakonec druhý Jakub Bartoň. "Za hlasy děkuji. Jsem rád, že mi fanoušci fandí a že mě zvolili hráčem měsíce. Jen škoda, že se nám teď nedaří tak, jak bychom chtěli," reagoval na zprávu o svém triumfu.

⇒ Petr Haluza

Forvard, který na Hané působí již třetí sezónu, zatím sbírá body jako na běžícím páse. "Letos se mi daří, chodím hodně na led, nezastavilo mě žádné zranění, odehrál jsme skoro všechno. I tím jsou moje výkony ovlivněné," podotkl.

"Chvíli je to lepší, chvíli horší, ale nemyslím si, že by mě potkal nějaký velký výpadek," dodal ke své aktuální formě.

Výtečné výkony vynesly Petra Haluzu dokonce do extraligy, v rámci střídavých startů nastoupil v neděli za Kometu proti Vítkovicím. "Hraje se tam rychleji, hokej je tam tvrdší. A atmosféra, ta byla výborná. Vypadá to tam trochu jinak než u nás," pochvaloval si.

Do brněnské KAJOT arény chodí pravidelně přes sedm tisíc fandů, což se s návštěvami v Olomouci bohužel nedá srovnávat. "Vzpomínám si, že když jsem v Brně hrával první ligu, tak tam chodil stejný počet lidí jako dnes. Nebylo to proto pro mě tak velké překvapení. Samozřejmě je to pro hráče příjemné," řekl Haluza.

Celou druhou polovinu ledna se navíc vítěz lednové ankety Kohout měsíce musel obejít bez svého parťáka z útočné lajny, Jiřího Řípy. "S Řepou hrajeme už od začátku letní přípravy. Víme, jak hrajeme, co chceme hrát. On je rychlý, dobře bruslí, je silný na puku, takže si vyhovíme. Když nehrál, tak to nebylo úplně optimální," přiznal Haluza.

Řípa se už však naštěstí uzdravil, spolupráce ve druhém útoku tak může pokračovat.

Na druhém místě v lednovém hlasování skončil Jakub Bartoň, třetí místo patří Radimu Kucharczykovi, mimo bednu se umístili obránce Jiří Ondrušek a exolomoucký útočník Rostislav Marosz. Příjemným překvapením je jistě šesté místo juniora Jakuba Schejbala.

V součtu všech měsíců vede právě Petr Haluza společně s Jakubem Bartoněm, třetí už je Radim Kucharczyk, čtvrté a páté místo patří oběma gólmanům.

Kohout měsíce ledna – TOP FIVE

1. Haluza Petr    284 bodů
2. Bartoň Jakub   282 bodů
3. Kucharczyk Radim 235 bodů
4. Ondrušek Jiří   192 bodů
5. Marosz Rostislav 159 bodů

Jednotlivé měsíční výsledky se sčítají tímto způsobem: první místo v měsíčním bodování = 10 bodů, druhé místo = 9 bodů atd.

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 5. místa

1. Haluza Petr    39 bodů
1. Bartoň Jakub    39 bodů
3. Kucharczyk Radim  30 bodů
4. Kašík Libor    26 bodů
5. Žigárdy Štefan   23 bodů