Kohout měsíce listopadu: Matěj Pekr vítězný hattrick nezavršil, prvenství mu uzmul Michal Vodný

Redakce
O L O M O U C – Po dvou triumfech Matěje Pekra přichází nový vítěz měsíční ankety o nejužitečnějšího hráče Mory. Kohoutem měsíce listopadu se stal se 197 body Michal Vodný, za kterým Pekr na druhé pozici zaostal o třicet bodů. Bronzová příčka připadla brankáři Tomáši Halászovi.

Michal Vodný se na pozici nejužitečnějšího Kohouta rval již minulý měsíc, tehdy ale nakonec skončil druhý. V listopadu se mu však již podařilo sesadit Matěje Pekra z trůnu. „Je to úžasný pocit, ale moc bych své vítězství nepřeceňoval. Mám totiž širokou fanouškovskou základnu,“ smál se Vodný. „V kádru máme borce s lepší formou, než jakou mám já,“ dodal.

⇒ Michal Vodný se letos stal stabilním členem čtvrté formace áčka Mory

Mora se může pochlubit poměrně vyrovnanou sestavou. I když se třeba statisticky daří formaci Pekr – Řípa – Herman, tak i ostatní útočné trojice dokážou soupeřově defenzivě pořádně zatopit. Včetně čtvrté, kde občas vedle Švaňhala a Vodného dostává příležitost vždy nějaký olomoucký junior.

„Zdá se mi, že poslední dobou naše formace hraje lépe. Na můj vkus ale dáváme docela málo gólů. Šance si sice vytváříme, ale zatím je moc neproměňujeme,“ řekl trochu zklamaně jednadvacetiletý hokejista.

Třeba na ne příliš bohatou produktivitu čtvrté formace má i trochu vliv neustálá změna její podoby. Většinou je složena ve tvaru Rác – Švaňhal – Vodný, avšak v případě zranění nebo nepřítomnosti Petra Koloucha dochází k drobným k úpravám.

„Často se mnou a Švaňhym (Ondřej Švaňhal) hraje Roman Rác, ale když chybí Koloušek (Petr Kolouch), tak se Roman posune do třetí formace. Příležitost tak dostávají junioři, kteří se také mezi sebou točí. Musíme se s tím prostě vyrovnat,“ komentoval Vodný neustálou změnu spoluhráčů ve své formaci.

Olomouc v listopadu načala sérii, ve které z jedenácti zápasů jen třikrát prohrála, a navíc až po samostatných nájezdech. To je jistě skvostná bilance, i když zrovna nájezdy se stávají noční můrou Kohoutů.

„Samozřejmě je vidět, že se nám při nich moc nedaří. Snad se to ale brzy zlomí, neboť až dorazí play-off, tak je třeba, abychom v nich byli již úspěšní,“ přeje si útočník s čtyřkou na zádech.

Kohout měsíce listopadu – TOP FIVE

1. Vodný Michal      197 bodů
2. Pekr Matěj        167 bodů
3. Halász Tomáš       87 bodů
4. Herman Jakub       59 bodů
5. Diviš Richard      51 bodů

Jednotlivé měsíční výsledky se sčítají tímto způsobem: první místo v měsíčním bodování = 10 bodů, druhé místo = 9 bodů atd.

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 10. místa

1. Pekr Matěj       29 bodů