⇒ Brankář Libor Kašík se stal Kohoutem měsíce února

Libor Kašík v druhém měsíci roku 2013 odchytal celkem osm zápasů, z toho polovina byla sehrána v rámci čtvrtfinále play-off první ligy. A právě v prvních čtyřech střetnutích vyřazovací části předvedl mladý gólman své kvality, když jen v jediném utkání měl úspěšnost zákroků pod pětadevadesáti procenty. Kašík si tak ocenění v anketě Kohout měsíce jistě zaslouží.

„Sice mě to těší, ale je to už za mnou, nyní bojujeme v semifinále. Uvidíme, jak se bude dařit dále,“ tvrdí Kašík, který se chce už jen soustředit na duely s Ústeckými Lvy. Svým podporovatelům však děkuje za hlasy. „Jsem za to ocenění rád. Děkuji fanouškům za jejich důvěru a podporu,“ prozrazuje mladý brankář, jemuž bylo do ankety posláno 158 bodů.

Kašík si ve druhém čtvrtfinálovém zápase připsal asistenci u čtvrtého olomouckého gólu. Po jeho nahrávce zametl puk do prázdné královéhradecké branky Petr Kolouch.

„Posunul jsem puk jen do boku, aby ho mohl náš hráč vyhodit. Že pak dokázal trefit bránu, to už je druhá věc. Byl to takový bonus,“ vysvětluje zlínský odchovanec.

Druhá pozice v únorovém Kohoutovi měsíce připadla Michalu Vodnému, jenž obdržel 150 bodů. Na konto třetího Lukáše Kucsera přišlo 128 bodů.

Kohout měsíce února – TOP FIVE

1. Kašík Libor    158 bodů
2. Vodný Michal   150 bodů
3. Kucsera Lukáš   128 bodů
4. Rác Roman     123 bodů
5. Pekr Matěj     73 bodů

Jednotlivé měsíční výsledky se sčítají tímto způsobem: první místo v měsíčním bodování = 10 bodů, druhé místo = 9 bodů atd.

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 10. místa

1. Pekr Matěj    54 bodů
2. Kašík Libor   45 bodů
3. Vodný Michal   44 bodů
4. Herman Jakub   28 bodů
5. Řípa Jiří    24 bodů
6. Kucsera Lukáš  23 bodů
7. Halász Tomáš   16 bodů
8. Ondrušek Jiří  15 bodů
8. Bartoň Jakub   15 bodů
10. Rác Roman    12 bodů